BREAKING NEWS

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po merr thika pas shpine nga Tirana

Nuk përmbahet Andi Bushati, sulmon ashpër Ramën: Albin Kurti po
x
BREAKING NEWS

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije peshkimi, por edhe me avionë civilë

Eksperti i kriminalistikës habit me deklaratën: Droga futet me anije
x
BREAKING NEWS

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së opozitës, nuk i kursehet ish-kryeministrit dhe Alibeajt

Ish-kandidati i PD-së tregon fajtorët e përçarjes së
x
BREAKING NEWS

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh prapaskenat dhe i del kundër ministrit: Ja sa agjentë kanë ardhur

Pse zbarkoi DEA në Shqipëri? Eksperti Karamuço zbardh
x
BREAKING NEWS

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën ‘bombë’: Ja kush është qyteti që konsumon më shumë kokainë në Shqipëri

Ish-prokurori i Krimeve të Rënda plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe Biden"/ Rakipi pyet Fevziun për spektaklin që ka “mbërthyer” shqiptarët: Po largohen masivisht, kush ka mbetur është zhytur në kotësinë e Big Brother

"Luizi ka marrë një të dytën e shikimeve të Joe
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës amerikane plas deklaratën: Ka informacione që nuk janë publikuar dhe…

Çështja “McGonigal”/ Ish-presidenti i Dhomës
x
BREAKING NEWS

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të flasësh!”/ Plas debati në studio, Rakipi kapet me Fevziun për naftën kontrabandë dhe oligarkët

“Ti i di më mirë këto, por nuk do të
x

Bota

“U helmua nga Kremlini”/ Publikohet raporti tronditës për vdekjen e papritur të ministrit të Jashtëm bjellorus: Ja helmi që u prodhua në laborator. Lukashenko në panik, ka frikë për jetën e tij

“U helmua nga Kremlini”/ Publikohet raporti tronditës për

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me vdekjen e papritur të Ministri të Jashtëm të Bjellorusisë , Vladimir Makei, i cili vdiq papritmas dy ditë më parë mes pretendimeve se ishte në kontakt të fshehtë me Perëndimin në lidhje me luftën në Ukrainë.

Raportet e reja të jashtëzakonshme nënvizojnë se diplomati veteran dhe ish-spiuni vdiq për shkak të një helmimi në Kremlin.

Një video në një aeroplan mallrash ushtarak Bjellorusi, javën e kaluar, rreth 1 javë përpara vdekjes së papritur tregon se Makei, 64 vjeç, ishte i shëndetshëm dhe se vuante nga ndonjë sëmundje kronike.

Disa raporte thonë se ai pati një atak në zemër dhe se vdekja e tij ka ‘tronditur’ presidentin Alexander Lukashenko , i cili tashmë  ka frikë për sigurinë e tij.

Lukashenko madje ka zëvendësuar kuzhinierët dhe shërbëtorët e tij, nga frika e vrasjes nga Moska, vijon raporti.

Armiku i Putinit, biznesmeni Leonid Nevzlin pretendoi se Makei “vdiq si rezultat i një helmi të zhvilluar në një laborator special të FSB-së ruse”.

Ai citoi burime “të afërta me shërbimet speciale ruse”, duke pohuar: “Pamja klinike në raste të tilla korrespondon me vdekjen nga infarkti ose dështimi i zemrës”.