BREAKING NEWS

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia e gruas shtatzënë që u vra nga burri para maternitetit

“Dy plumba në gjoks, një në kokë”, del autopsia
x
BREAKING NEWS

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr vendimin e fundit drastik: Askush në Tiranë!

Samiti i BE-së dhe Ballkani Perëndimor, Vuçiç merr
x
BREAKING NEWS

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës: Është përfaqësuesi më i zi i mafies shqiptare, do u tregojmë liderëve europianë se...

Samiti i 6 dhjetorit/ Berisha hedh akuza të rënda ndaj Ramës:
x
BREAKING NEWS

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga spitali për të blerë bukë dhe...

Rrëqeth dëshmitarja e viktimës 35-vjeçare: Doli nga
x
BREAKING NEWS

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta njohë Kosovën, ja cilat janë qëllimet e qeverisë

Shkrimtari serb habit me deklaratën: Serbia nuk ka ku shkon, do ta
x
BREAKING NEWS

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e konsiderueshme droge gati për shitje, zbardhen detajet e fundit nga operacioni

Policia aksion ‘blic’ në Librazhd, sekuestrohet një sasi e
x
BREAKING NEWS

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para maternitetit? Gjinekologu zbulon të vërtetën

A mund të shpëtohej foshnja e 35-vjeçares që u vra para
x
BREAKING NEWS

PD vijon të jetë e përçarë, Alibeaj ‘shuplakë’ Berishës, ja çfarë thotë për protestën e 6 dhjetorit

PD vijon të jetë e përçarë, Alibeaj
x

Bota

U kthye simbol i protestave në Iran, del autopsia mbi vdekjen e Mahsa Amini-t

U kthye simbol i protestave në Iran, del autopsia mbi vdekjen e Mahsa

Vdekja e Mahsa Amini-t ishte për shkak të një sëmundjeje dhe nuk u shkaktua nga rrahjet.

Kjo u mbështet nga raporti mjekësor pas autopsisë së kryer në Teheran mbi trupin e vajzës së re iraniane të arrestuar për mosmbajtjen e duhur të mbulesës.

Komandantët e forcave të armatosura dhe policisë së lartë në Iran ripërtëritën besnikërinë e tyre ndaj liderit suprem Ali Khamenei përmes një deklarate të përbashkët, disa ditë pas lavdërimit të Udhërrëfyes Suprem për ushtrinë dhe forcat e rendit për frenimin e protestave, në një kurs tre javor për Mahsa Amini.

Khamenei tha se të rinjtë që morën pjesë në demonstrata “duhet të ndëshkohen për t’u bërë të vetëdijshëm për faktet” dhe akuzoi SHBA-në dhe Izraelin për planifikimin e demonstratave, të cilat u shtypën me dhunë.

“Fjalët tuaja ishin një paralajmërim kundër krerëve të rebelimit dhe liderëve të tyre të huaj, përfshirë kriminelët amerikanë, regjimin e rremë sionist, regjimin saudit dhe perandorinë mediatike të arrogancës globale”, thuhet në deklaratën e përbashkët ushtarake.