BREAKING NEWS

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret Rama-Berisha me amnistinë penale, ja si u liruan të korruptuarit dhe “puçi” që iu bë SPAK

Kërcënohet me sms Altin Dumani, deputeti demokrat zbardh pazaret
x
BREAKING NEWS

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në Parlament, nga heqja e pagës dhe çdo përfitimi financiar, te djegia e mandatit, ja si do të nxirret jashtë politike “non-grata”

Priten presat e Sali Berishës për t’u rikthyer në
x
BREAKING NEWS

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës për të fundosur pushtetarët e lartë të korruptuar, ja kush i ka mbledhur provat për britanikët që shpallën “non-grata” Sali Berishën, në “listën e zezë” politikanë nga e djathta edhe nga e maj...

Ervin Karamuço jep detajet nga projekti i bujshëm i Londrës
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën qafe Azem Hajdarin ishin nisur për të eliminuar Sali Berishën, ja kush i ka në duar provat që do të hapin “Kutinë e Pandorës” për dosjen e “shekullit”

Spartak Ngjela nxjerr detajet tronditëse, vrasësit që hoqën
x
BREAKING NEWS

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të “mbërthyer” SPAK, konstuticionalistë dhe analistët ngrenë alarmin, përplasje të forta brenda “Rithemelimit”

Zbardhet skema që po ndjek Edi Rama për të
x
BREAKING NEWS

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi ndaj avokatit të ish kryeministrit Sali Berisha, dyshohet se shkak ishte…

U dhunua në mes të ish-Bllokut, zbardhen detaje të reja nga sulmi
x
BREAKING NEWS

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët, vjen sot në Tiranë Lord Dingeman,  trajnime prokurorëve të SPAK për pastrimin e parave dhe sekuestro pronave, ja emrat “VIP” të rrezikuar, zbardhet projekti b...

Londra aktivizon planin sekret për të zbuluar lidhjet e
x
BREAKING NEWS

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si bandat shtetërore të drejtuara nga gjenerali Agim Shehu na zunë pritë tek Ura e Dajlanit, Spartak Braho kujton dhunën e ’96-ës dhe zbulon bisedën brenda makinës me zyrtarin e lartë të PS...

Ja kush e dha urdhrin për të vrarë Servet Pëllumbin dhe si
x

Bota

U ngatërrua në rripat e çantës, ndërron jetë vajza 14 muajshe

U ngatërrua në rripat e çantës, ndërron jetë

Një vajzë 14-muajshe ka vdekur në Skoci, pasi u ngatërrua në rripat e një çantë, duke u mbytur.

Mia Macphee, nga Alness, në veri të Skocisë, vdiq në aksidentin tragjik dhe prindërit e saj kanë lëshuar një paralajmërim për të tjerët për rreziqet e varjes së gjërave nga dyert me fëmijë përreth.

Prindërit e saj Connor dhe Hannah ishin larguar vetëm për disa minuta kur vajza e tyre, e cila zakonisht ishte e zhurmshme, heshti.

Connor shkoi të shikonte dhe gjeti Mian të ngatërruar në një çantë shpine të vogël me rripa të hollë që varej nga dera.

Ndërsa e zgjidhi atë, Connor bërtiti për partneren e tij, e cila e çoi Mian në dyshemenë e kuzhinës dhe thirri një ambulancë në spitalin Raigmore.

Bebi Mia kishte mbetur pa oksigjen dhe iu deshën 30 deri në 45 minuta që zemra e saj të fillonte të rrihte sërish. 1-vjeçarja u transferua në spitalin e Edinburgut, ku familja e tij kaloi pothuajse katër ditë me të para se të ndërronte jetë.

Më të lexuarat