BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

U rizgjodh president, Ergodan bën ndryshime në qeverinë e re

U rizgjodh president, Ergodan bën ndryshime në qeverinë e re

 Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan njoftoi përbërjen e qeverisë së re të shtunën pas një ceremonie ku morën pjesë pothuajse 80 krerë shtetesh dhe qeverish, pasi fitoi mandatin e tretë pesëvjeçar në zgjedhjet presidenciale turke. 

Erdogan në përbërjen e qeverisë së re njoftoi se eksperti i njohur Mehmet Simsek, ish-ministër i financave (2009-2015), dhe më pas zëvendëskryeministri për Politikë Ekonomike (deri në vitin 2018), merr Ministrinë e Financave. Ish-ekonomisti i bankës amerikane Merrill Lynch do të jetë në krye të vendosjes së rregullit në politikën financiare të vendit. Do të rinovohen edhe ministritë kryesore, kështu që në vend të Mevlut Çavusoglu , postin e ministrit të Jashtëm do ta marrë Hakan Fidan, ish-kreu i MIT-it, shërbimi inteligjent turk.

Në ceremoninë e betimit morën pjesë zyrtarë të nivelit të lartë, duke përfshirë 50 krerë shtetesh, 13 kryeministra, zyrtarë të nivelit parlamentar dhe ministror, ??si dhe përfaqësues të organizatave ndërkombëtare, duke përfshirë NATO-n, Organizatën e Shteteve Turke dhe Organizatën e Bashkëpunimit Islamik.