BREAKING NEWS

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun e Dibrës

Publikohet lista e plotë, zbardhen emrat e propozuar nga PD për qarkun
x

Bota

U shkund nga tërmeti, ekspertët paralajmërojnë cunam në këtë shtet

U shkund nga tërmeti, ekspertët paralajmërojnë cunam

Një tërmet me magnitudë 6.9 të shkallës rihter ka shkundur Japoninë dhe Rusinë Lindore. Sipas të dhënave paraprake tërmeti ka qenë me epiqendër në ishujt Kuril të cilat janë në territorin rus.

Ky tërmet është ndier nga 10 milion banorë ndërkohë deri tani nuk raportohet për viktima. Por ajo cfarë ka raportuar EMSC është se ka një rrezik për cunam në oqeanin Paqësor.

Më të lexuarat