BREAKING NEWS

COVID-19/ 6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e fundit në Shqipëri, ja zonat "më të nxehta"

COVID-19/  6 humbje jete dhe 959 raste të reja në 24 orët e
x
BREAKING NEWS

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i përgjigjet Kurtit: Faleminderit

I bëri ftesë për të vizituar Kosovën, Rama i
x
BREAKING NEWS

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë për përjashtimin nga PD të Berishës dhe lëshon paralajmërimin e fortë: Këta të tre janë fatkeqësia më e madhe për çdo shqiptar!

“Nuk ka kthim pas”/ Lulzim Basha mban qëndrimin e prerë
x
BREAKING NEWS

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të fillojmë përgatitjet për ...

Albin Kurti i dërgon letër publike Edi Ramës: Le të
x
BREAKING NEWS

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen të gjitha takimet. Zbardhet njoftimi zyrtar

Vendim i papritur/ Mbyllet Ambasada Gjermane në Tiranë, anulohen
x
BREAKING NEWS

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali Berishën: Ndodhet në vështirësi! Aq i fortë është ai, sa kur kishte përballë Ramiz Alinë...

Trondit Spartak Ngjela, tregon fundin e frikshëm që e pret Sali
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e fuqishëm për politikën shqiptare

Yuri Kim reagon pas takimit me Lindita Nikollën, jep mesazhin e
x
BREAKING NEWS

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan qeverinë “Rama 3”, ja kush abstenoi (EMRAT)

Del dokumenti/ Nga Berisha tek Kryemadhi, deputetët që nuk votuan
x

Bota

U tha se vdiq në një shkëmbim zjarri me rivalët/ Del e vërteta për zv.kryeministrin e këtij shteti. Zbardhet misteri

U tha se vdiq në një shkëmbim zjarri me rivalët/ Del e

Pas zërave se një nga udhëheqësit e lartë talebanë është vrarë në një shkëmbim zjarri, ka ardhur reagimi i parë nga grupi taleban.Mediet e huaja shkruajnë se talebanët e mohojnë lajmin se zëvendësi i kryeministrit, Mullah Mohammed Hassan Akhund ka ndërruar jetë.

Bashkëthemeluesi i talebanëve, Mullah Abdul Ghani Baradar përmes një mesazhi audio tha se ai është “gjallë dhe mirë” dhe hodhi poshtë raportimet për çdo vdekje ose plagosje duke e quajtur propagandë të rreme.

“Media publikon gjithmonë propagandë të rreme. Prandaj, refuzoni të gjitha gënjeshtrat. Unë ju konfirmoj 100% se ne nuk kemi asnjë problem”, shtoi Barabar.

Sipas raportimeve, të shtënat me armë u dëgjuan në Kabul, mbrëmjen e së Premtes. Ato thonë se ishte një luftë për pushtet midis dy udhëheqësve të lartë talebanë, bashkëthemeluesit të grupit, Mullah Abdul Ghani Baradar dhe udhëheqësit talebanë afgan Haqqani.

Incidenti thuhet se ndodhi për një mosmarrëveshje të dyshuar midis udhëheqësve talebanë ndërsa diskutohej për zgjidhjen e situatës në Panjshir.

Fronti i Rezistencës Kombëtare (NRF) i Afganistanit ka zhvilluar një luftë të ashpër kundër talebanëve, që duan të marrin kontrollin mbi bastionin e fundit në vend, i cili tani është nën sundimin e tij.

U tha se vdiq në një shkëmbim zjarri me rivalët/ Del e