BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x

Bota

“U turpërova”/ Ngacmoi seksualisht dy kolegët e tij, deputeti jep dorëheqjen: Kisha pirë shumë! Kjo ishte gjëja e fundit që doja të bëja! (MESAZHI)

“U turpërova”/ Ngacmoi seksualisht dy kolegët e tij,

Deputeti britanik Chris Pincher akuzohet se ka ngacmuar seksualisht dy kolegë të tij në Carlton Club.

Ligjvënësi 52-vjeçar tha pas akuzave se “kishte pirë shumë dhe turpëroi veten e të tjerët”.

“Ju kërkoj falje”, shkroi ai në letrën drejtuar kryeministrit Boris Johnson.

Mësohet se Pincher ngacmoi seksualisht një deputet dhe një tjetër anëtar të Parlamentit, thanë burimet për Sky News.

Në letrën drejtuar Johnson, shkroi: “Mbrëmë kam pirë shumë. Turpërova veten dhe të tjerët, kjo ishte gjëja e fundit që doja të bëja. Ju kërkoj falje ju dhe personave që kam cenuar. Ndaj gjëja e duhur në këto rrethana është të jap dorëheqjen. Ua kam borxh ju dhe njerëzve që kam mërzitur. Ju siguroj që do keni mbështetjen time të plotë dhe ju uroj më të mirat.”

Chris Pincher ka qenë deputet që nga zgjedhjet e përgjithshme të vitit 2010, kur konservatorët formuan një koalicion me Liberal Demokratët.

Ai ka qenë ministër i Shtetit për Evropën dhe Amerikën, dhe ministër i Shtetit për Strehimin.

Më të lexuarat