BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS për qarkun Tiranë

Zgjedhjet e 14 Majit/ Zbulohen emrat, ja kush janë kandidatët e PS
x
BREAKING NEWS

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja emrat

Zbulohen kandidatët për kryetarë bashkie në Elbasan, ja
x
BREAKING NEWS

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali zbulon emrat

Kandidatët e PS-së për qarkun Shkodër, Elisa Spiropali
x
BREAKING NEWS

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e fortë: Do ketë bojkot masiv, zgjedhjet më të dobëta të zhvilluara ndonjëherë

14 maji/ Ben Andoni zbardh skenarin dhe bën paralajmërimin e
x
BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen keq ndaj kandidatëve të PS: Duhet të arrestohen

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen
x

Bota

Udhëheqësi çeçen i bën thirrjen e fortë Putinit: Përdor bombën atomike kundër Ukrainës, është koha për...

Udhëheqësi çeçen i bën thirrjen e fortë

Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov, pasi trupat ruse njoftuan tërheqjen e tyre nga qyteti kyç i Lyman, akuzoi Shtabin e Përgjithshëm të Moskës.  Shuplaka në Kiev ishte e dhunshme. Sepse, një ditë pas shpalljes së "aneksimit" të katër rajoneve ukrainase nga Moska, Kievi jo vetëm që nuk frikësohet, por merr nën kontroll qytetin kyç të Lyman, në rajonin e Donetskut - vetëm një nga katër rajonet që Putini tani i konsideron plotësisht rus. .

Dhe pikërisht përballë këtij zhvillimi në terren - i papritur, të paktën për shpejtësinë e tij - foli Ramzan Kadyrov, udhëheqësi çeçen.

Në një postim në Telegram, ai i bëri thirrje Putinit të vlerësojë "masat drastike" - "deri në shpalljen e ligjit ushtarak në zonat kufitare dhe përdorimin e armëve bërthamore me potencial të ulët".

Kadyrov sulmoi komandantët e ushtrisë ruse kokë më kokë, dhe në veçanti kundër komandantit të Qarkut Ushtarak Perëndimor, Aleksandër Lapin.

"Nepotizmi në ushtri nuk do të sjellë të mira", shkroi ai, "në ushtri është e nevojshme të emërohet njerëz me karakter të fortë, të guximshëm, me parime, që kujdesen për luftëtarët e tyre, që grisin dhëmbët për ushtarin e tyre, që e dinë se një vartës nuk mund të mbetet pa ndihmë dhe mbështetje. Nuk ka vend për nepotizëm në ushtri, sidomos në kohë të vështira”.