BREAKING NEWS

Albin Kurti mbylli kufirin me Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga kryeministri Rama

Albin Kurti mbylli kufirin me Shqipërinë, vjen reagimi i parë nga
x

Bota

Çudira në kohë koronavirusi! Ky shtet merr masën më të pazakontë, burrat dhe gratë nuk lejohen të...

Çudira në kohë koronavirusi! Ky shtet merr masën më

Një masë të padëgjuar për të frenuar përhapjen e koronavirusit ka marrë Panamaja. Në Panama vetëm femrat do të mund të dalin nga shtëpitë për të blerë gjërat e nevojshme.

Gratë mund të dalin nga shtëpia vetëm të hënën, të mërkurën dhe të premten. Ndërsa meshkujt do të lejohet të dalin për të blerë vetëm të martën, enjten dhe të shtunën. Të dielën të gjithë të qëndrojnë në shtëpi. Kufizimet do të zgjasin për të paktën 15 ditë.

Sipas CNN kjo masë e bën më të lehtë karantinën kombëtare për policinë, pasi limitohet numri i njerëzve që dalin në publik.

“Qarkullimi i madh i njerëzve jashtë shtëpive, pavarësisht nga karantina e detyrueshme, ka bërë që qeveria të marrë masa më të rënda”, tha një deklaratë Presidenti Panamez.

Më të lexuarat