BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat përvëluese që do fundosin Metën për aferën “CEZ-DIA”, ja dëshmitë që ka në duar SPAK, roli i Sali Berishës dhe lëvizja e papritur e Ismailajt që mund “të hedhë në erë” hetimet

Romeo Kara zbardh për herë të parë provat
x
BREAKING NEWS

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të Berishës në mes të Tiranës, caktohet prokurori i çështjes, ja provat nga dosja që rrezikojnë të fundosin pushtetarë të lartë dhe biznesmenë të njohur, zbardhen emrat që po hetohen...

Altin Dumani e konfirmon, SPAK nis hetimin për kullën e Zenit të
x
BREAKING NEWS

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues politikës shqiptare për ditët e zeza që po trokasin

Dosjet e korrupsionit mbushin zyrat e SPAK, SHBA mesazh kërcënues
x
BREAKING NEWS

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me dezertorët e Lulzim Bashës, Bardhi qejfmbetur nga Berisha pas refuzimit të postit të Sekretarit të “Foltores”

Dështon këtë javë mbledhja e “non-gratave” me
x
BREAKING NEWS

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin kthesën e madhe hetimet e dosjes së “Gërdecit” për djalin e Sali Berishës, familjarët e viktimave kërkojnë dëshminë e 12 dëshmitarëve të tjerë, mes tyre krushkun e Fatmir Mediut...

Më 3 tetor vendoset fati i Shkëlzenit, ja si mund të marrin
x

Bota

Ukraina e shqetësuar për stërvitjet ushtarake, jepet alarmi: Bjellorusia mund t’i bashkohet forcave ruse në luftë!

Ukraina e shqetësuar për stërvitjet ushtarake, jepet alarmi:

Ukraina është e shqetësuar se Bjellorusia mund t’i bashkohet luftës për shkak të stërvitjeve ushtarake që kjo e fundit po kryen me forcat ruse.

Më herët Bjellorusia njoftoi se forcat e saj të armatosura tani janë nën kontrollin autonom të sistemeve të raketave të lëvizshme “Iskander” me aftësi bërthamore. Raketa këto të furnizuara nga Rusia.

Bëhet me dije se raketat janë të afta të godasin objektivat në një distancë deri në 500 km (310 milje).

Forcat ruse përdorën Bjellorusinë si një pikënisje për sulmin e tyre të dështuar në Kiev, në shkurt të vitit të kaluar.

Ndërsa aktivitetet e përbashkëta ushtarake në Bjellorusi kanë nxitur spekulimet se Moska mund të mbështetet në Minskun për t’iu bashkuar luftës së saj në Ukrainë diçka që Minsk e ka përjashtuar, shkruan Al Jazeera.

Iskander-M, i koduar “SS-26 Stone” nga NATO, zëvendësoi “Scud” sovjetik.

Gama e saj arrin në fqinjët e Bjellorusisë, Ukrainë dhe Poloninë anëtare të NATO-s, marrëdhëniet e së cilës me Bjellorusinë janë shumë të tensionuara.