BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Bota

Ukraina i bën thirrjen urgjente Perëndimit, ja çfarë i kërkon

Ukraina i bën thirrjen urgjente Perëndimit, ja çfarë i

Ministri i Jashtëm i Ukrainës Dmytro Kuleba u bëri thirrje vendeve perëndimore, që të furnizojnë Kievin me armatime të rënda, për të bërë të mundur, siç tha ai, zbrapsjen e forcave ruse.

Komentet zoti Kuleba i bëri të enjten në mbrëmje nëpërmjet një videoje ku u përgjigjej pyetjeve të ngritura në Twitter.

Ai tha se pozicioni i vetëm ku Rusia është më e mirë se Ukraina është sasia e armëve të rënda që disponon. Sipas tij, pa artileri dhe pa sisteme të shumëfishta të lëshimit të raketave, Ukraina nuk do të jetë në gjendje t’i zmbrapsë forcat ruse.

Kuleba tha gjithashtu se situata në lindje të vendit, atje ku forcat ruse janë në ofensive është edhe më e keqe, sesa e paraqesin banorët e aty.

Ai tha se nëse Perëndimi kërkon vërtet të kujdeset për Ukrainën duhet ta furnizojë atë me armë sa më parë./VOA