BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali Berishën, prokurorët gati kërkesën për t’i kërkuar Kuvendit autorizimin që çon në pranga ish-kryeministrin

Spartak Braho: Në tryezën e SPAK, fletë-arresti për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga përfitimi i kontratave Bunkart 1, Bunkart 2, deri tek falja me firmën e kryeministrit për 20 vite prona publike me 1 euro qira, zba...

Ja të gjitha dhuratat e Edi Ramës për Carlo Bollinon, si e
x
BREAKING NEWS

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve, më pas doli urdhëri për.."/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e sekretarit të Përgjithshëm të Ministrisë së Mbrojtjes

"S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve,
x
BREAKING NEWS

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet dëshmia e ish-ushtarakut

“Urdhrin e kërkon shefi”/ Tragjedia e Gërdecit, zbardhet
x
BREAKING NEWS

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit vëllezërit Haklaj pas konfliktit me Berishën, kush janë 15 zyrtarët që rrezikojnë burgun, ja provat që po heton SPAK

Dosja “Tropoja”, si u ekzekutuan njëri pas tjetrit
x

Bota

Ukraina publikon shifra tronditëse, ja sa fëmijë janë vrarë ose plagosur që nga fillimi i luftës

Ukraina publikon shifra tronditëse, ja sa fëmijë janë

Ushtarët rusë kanë plagosur një djalë gjashtë vjeçar ditën e djeshme, ndërsa bombarduan Toretsk, rajonin e Donetsk, duke e çuar numrin e fëmijëve të prekur nga lufta në 1,073, sipas mediave të vendit.

Lajmi u bë i ditur nga Zyra e  Prokurorit të Përgjithshëm të Ukrainës, duke iu referuar prokurorëve për të mitur.

“Më 16 gusht, një djalë, 6 vjeç, u plagos nga bombardimet e artilerisë armike në Toretsk, rajoni Donetsk”, thuhet në deklaratë.

Deri në mëngjesin e 17 gushtit, numri zyrtar i fëmijëve të vrarë ishte 361, ndërsa më shumë se 712 janë plagosur. Këto shifra nuk janë përfundimtare, pasi po punohet për verifikimin e të dhënave që vijnë nga zonat ku vazhdojnë luftimet, territoret e pushtuara dhe të çliruara përkohësisht, thekson prokuroria.

Numri më i madh i fëmijëve të prekur është shënuar në rajonin Donetsk (376), Kharkiv (198), Kiev (116), Chernihiv (68), Luhansk (61), Mykolaiv (60), Kherson (55) dhe Zaporizhia (40).

Në të gjithë Ukrainën, 2,328 objekte arsimore janë dëmtuar nga bombardimet dhe granatimet ruse.

Prej tyre, 289 janë shkatërruar plotësisht.