BREAKING NEWS

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të garojë i vetëm në zgjedhje

“Braktisi” Berishën, Agron Duka zbulon pse do të
x
BREAKING NEWS

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk mundet të të duket Edi Rama një njeri...

Rritja e pëlqyeshmërisë për Alibeaj, pedagogia: Ty nuk
x
BREAKING NEWS

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta: Çfarë ndodhi në aksin Tiranë-Lezhë

U raportua për atentat, policia zbulon si qëndron e vërteta:
x
BREAKING NEWS

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve të tjerë (EMRAT)

KQZ kërkon gjobitjen e tre kryebashkiakëve dhe disa zyrtarëve
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para

Aksident  me vdekje/ Bie nga skela 53-vjeçari, dalin detajet e para
x
BREAKING NEWS

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët

Deputetja e PS ka 'dy fjalë' për patronazhistët
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e para

Tronditet Lezha/ Të shtëna me armë zjarri, zbardhen dyshimet e
x
BREAKING NEWS

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon qeverinë: Kjo qeveri në 8 vite mori borxh 5 miliardë euro

Berisha prezanton kandidatin për zgjedhjet e 14 majit dhe thumbon
x

Bota

Ukraina sulmoi Rusinë, reagon SHBA dhe i ‘tërheq veshin’ Zelenskyt

Ukraina sulmoi Rusinë, reagon SHBA dhe i ‘tërheq veshin’

Shtetet e Bashkuara nuk po e mundësojnë apo inkurajojnë Ukrainën të sulmojë përtej kufijve të saj, tha Departamenti Amerikan i Shtetit, pasi Ukraina demonstroi një aftësi të re të dukshme për të depërtuar qindra kilometra thellë në hapësirën ajrore ruse me sulme ndaj bazave ajrore ruse.

“Ne nuk po i mundësojmë Ukrainës të godasë përtej kufijve të saj. Ne nuk po e inkurajojmë Ukrainën të godasë përtej kufijve të saj”, u tha Ned Price gazetarëve, duke shtuar se SHBA po i siguron Ukrainës atë që duhet të përdorë në territorin e saj sovran për të mbrojtur veten.

Kievi nuk mori drejtpërdrejt përgjegjësinë për sulmet, por megjithatë i festoi ato. Price tha se nuk kishte asnjë konfirmim se sulmet ishin kryer nga Ukraina.