Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Ulërija me të madhe të më linin mua dhe të shpëtonin vajzën time”, gruaja rrëfen tmerrin: Nuk ja lëshoja dorën poshtë rrënojave

Postuar: 16/08/2018 - 17:02

“Zjarrfikësit biseduan me mua dhe u përpoqën të më nxjerrin nga rrënoja, por ata nuk e panë vajzën time, pasi ajo ishte mbuluar e gjitha. Unë nisa të bërtasë që të më linin mua dhe të merrnin vajzën time”.

Ky është rrëfimi dramatik i Marina Guagliata, një nga të mbijetuarat nga tragjedia në Genova. Gruaja tregon momentet tragjike se si ajo bashkë me vajzën e saj Camilla, mbetën të bllokuara në makinë pas shembjes së urës.
“Isha në gjendje t’i tregoja forcave të shpëtimit pozicionin e saktë të vajzës sime, sepse gjithmonë e mbaja prej dore teksa ishim nën rrënoja”, tha ajo, ndërsa ende shfaqet e shokuar, raporton ‘Republica’. Aktualisht nënë e bijë qëndrojnë në spitalin Villa Scassi, ndërsa fatmirësisht ndodhen jashtë rrezikut për jetën, pavarësisht se shenjat në fytyrën e saj janë të freskëta.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.