Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Unë jam Charlie" nga Lima në Tiranë, qindra njerëz nderuan viktimat e sulmit terrorist (FOTO-LAJM)

"Unë jam Charlie" nga Lima në Tiranë, qindra njerëz  nderuan viktimat e sulmit terrorist (FOTO-LAJM)

Postuar: 08/01/2015 - 10:09

Në mbrëmje dhe gjatë natës janë zhvilluar homazhe për viktimat e sulmit terrorist se ditës se djeshme kundër gazetës satirike "Charlie Hebdo".
 
Në Francë u mblodhën rreth 100 000 njerëz nga qytete të ndryshme. 
 
Mediat franceze shkruajnë se njerëzit janë nga vende të ndryshme të botës.
 
"Nga Lima në Tiranë, qindra njerëz shprehin solidaritet ndaj viktimave", shkruan Le Monde.
 
 
Homazhet ne nder te viktimave
 
 
Homazhe dhe ndezje qirinjsh
 
 
"Je suis Charlie"
 
 
Qindra e mijera njerez solidarizohen ndaj viktimave te sulmit te "Charlie Hebdo"
 
People gather in Toulouse last night to show their solidarity for the victims of the attack by gunmen on the offices of the satirical publication
 
Njerez te grumbulluar me qirinj dhe stilolapsa
 
Vigil: People gathered around candles and pens at the Place de la Republique in Paris in support of the victims after the terrorist attack
 
Njerez te grumbulluar ne shesh per te treguar solidaritet ndaj viktimave
 
Elsewhere: People gather at the Place Royale in Nantes to show their solidarity for the victims of the attack  on the offices of the satirical weekly

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/07/2019 - 16:32

SHBA pas një dekade e gjysmë sërish dërgon ushtri dhe resurse ushtarake në bazën ajrore në Arabinë Saudite,  pas pershkallzimit të tensioneve në Gjirin Persik.
 

Postuar: 20/07/2019 - 16:17

22 persona që kishin marrë pjesë në hapjen e varrit të faraonit Tutankamon kanë vdekur në rreth

Postuar: 20/07/2019 - 15:05

Të paktën 10 persona kanë humbur jetën,19 janë plagosur  dhe pesë të tjerë janë raportuar

Postuar: 20/07/2019 - 15:03

Komisioni Evropian (KE) miratoi një pako të re të masave për ndihmë në vlerë prej 1.41 miliardë

Postuar: 20/07/2019 - 13:56

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin tronditës kur një adoleshente u qëllua pa ndjenja një natë

Postuar: 20/07/2019 - 13:20

Alarmi për terrorizëm u rikthye sërish në Romë, pasi policia u vu në ndjekje të një 27-vjeçari ng

Postuar: 20/07/2019 - 12:18

Gjendet të vdekur në autostradë një amerikane dhe i dashuri i saj kanadez.