Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Unë jam Charlie", parulla e solidaritetit që mbush rrjetet sociale dhe rrugët Parisit

"Unë jam Charlie", parulla e solidaritetit që mbush rrjetet sociale dhe rrugët Parisit

Postuar: 07/01/2015 - 17:25

“Unë jam Charlie/ Je suis Charlie". Kjo është parulla me të cilën qytetarët nga e gjithë bota, po organizohen në mitingje solidariteti me viktimat e revistës “Charlie Hebdo”, jo vetëm në Paris, por edhe në Berlin, Bruksel, Londër.
 
Kudo në Paris kanë filluar të shfaqen pankartat "Je suis Charlie". Po ashtu në rrjetet e ndryshme sociale një foto me atë mbishkrim është duke qarkulluar. 
 
Terrorizmi në Francë është rrezik edhe për vetë myslimanët dhe një fakt tepër domethënës është se një nga policët që u vra nga afër quhej Ahmed.
 
Pikërisht sot, Presidenti francez Hollande kishte parashikuar t’i uronte për Vitin e Ri, të gjithë përfaqësuesit e feve në Francë. Takimi do të mbahet, por në dritën e masakrës që ndodhi këtë mëngjes.
 
Pamje pas sulmit terrorist
 
 
 
 
 
 
 
Parulla e "Le Monde"
Dessin de Plantu
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/07/2019 - 23:15

Tërmeti i fortë tronditi sot në drekë kryeqytetin grek të Athinës, duke alarmuar miliona banorë.
 
Si pasojë në disa zona është ndërprerë energjia elektrike.
 

Postuar: 19/07/2019 - 22:02

Irani ka sekuestruar sonte çisternën e dytë detare në pronësi britanike në ujërat e Ngushticës

Postuar: 19/07/2019 - 21:48

Ministria ruse e mbrojtjes ka publikuar një video me testimet në detin e Japonisë, ku dy luftan

Postuar: 19/07/2019 - 21:40

Një video tregon momentin e tmerrshëm kur një turiste zhvishet lakuriq dhe kërcen nga një urë m

Postuar: 19/07/2019 - 21:33

Modelja e bukur ruse që u martua me ish-mbretin e Maljazisë dhe u raportua më pas se është divo

Postuar: 19/07/2019 - 21:03

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Venezuelë, teksa lojtari Gerardo Mendoza, është gjetur i vrarë

Postuar: 19/07/2019 - 15:56

Irani ka mohuar sot pretendimet e President Donald Trump se një luftanije ameriakne në Gjirin P