BREAKING NEWS

Djali i saj sulmoi Berishën, jep dëshminë në Polici nëna e 31-vjeçarit

Djali i saj sulmoi Berishën, jep dëshminë në Polici
x
BREAKING NEWS

"Akt i turpshëm dhe skandaloz"/ Sulmi ndaj Berishës, reagon ashpër ‘VATRA’

"Akt i turpshëm dhe skandaloz"/ Sulmi ndaj Berishës, reagon
x
BREAKING NEWS

Deklaroi se Gerti Shehu kishte probleme të shëndetit mendor, doktori merret në pyetje nga policia

Deklaroi se Gerti Shehu kishte probleme të shëndetit mendor, doktori
x
BREAKING NEWS

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës, reagon Met Rrumbullaku

“Gerti Shehu agjenti i policisë”/ Sulmi ndaj Berishës,
x
BREAKING NEWS

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e objektit të shkatërruar, dyshohet se...

VIDEO/ Shpërthimet në veri të Kosovës, publikohen pamjet e
x
BREAKING NEWS

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet shkaku kryesorë, dyshohet se biznesmeni i njohur...

Kryeministri i Spanjës bojkoton Samitin e BE në Tiranë, zbardhet
x
BREAKING NEWS

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon performancën, ja veprimi që bën Vuçiç (FOTO)

"Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës"/ Borrell filmon
x
BREAKING NEWS

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep shpresë: Nuk duhet pritur fundi

Kur do të anëtarësohet Shqipëria në BE? Michel jep
x

Bota

Uragani i fuqishëm godet këtë shtet, raportohen viktima

Uragani i fuqishëm godet këtë shtet, raportohen viktima

Një uragan goditi Japoninë qendrore gjatë ditës së shtunë. Shiu i rrëmbyeshëm dhe erërat e forta, shkaktuan vdekjen e dy persona dhe lanë dhjetëra mijëra familje pa energji, njoftoi agjencia e lajmeve Kyodo.

Qyteti Shizuoka, në jugperëndim të kryeqytetit, Tokio, u godit veçanërisht rëndë, tha Agjencia Meteorologjike Japoneze (JMA).

Një burrë rreth të 40-ave humbi jetën nga rrëshqitjet e dherave dhe një 29-vjeçar u gjet i vdekur pasi makina e tij u zhyt në një rezervuar, raportoi Kyodo.

Energjia u ndërpre gjithashtu për rreth 120.000 familje, tha furnizuesi Chubu Electric Poëer Grid Co, duke shtuar se rrëshqitjet e dheut kishin rrëzuar dy shtylla të energjisë elektrike.

“Kërkojmë ndjesë të thellë për shqetësimin e shkaktuar nga ndërprerja e energjisë elektrike. Ndërprerja po zgjatet për shkak të rrëshqitjeve të dheut, ndër faktorët e tjerë, por ne po bëjmë gjithçka që mundemi për ta rregulluar atë sa më shpejt të jetë e mundur”, tha kompania në Twitter.