Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Uragani katastrofik shumë pranë SHBA, Trump jep ultimantum: Largohuni sa më parë

Postuar: 12/09/2018 - 19:43

Në 48 orët e ardhshme uragani “Florence” pritet të përplaset me qytetet amerikane teksa do të kalojë në tre shtete, Karolinën e Jugut, Karolinën e Veriut dhe Virxhinia.

“Një katastrofë në pragun e derës”, e ka quajtur guvernatori i Karolinës së Veriut uraganin e kategorisë 4 me erëra të forta deri në 200 km/orë.

Sakaq, presidenti amerikan Donald Trump i ka bërë thirrje amerikanëve të mos e nënvlerësojnë dhe të evakuuohen sa më parë.

“Uragani po vjen, dhe është një stuhi tepër e madhe dhe e fuqishme. Ne jemi të pregatitur, kemi njerëzit më të mirë të emergjencave që janë në terren. Largohuni nga vendi, mos luani me të. Mund të jetë aq i madh sa duket në radarë, dhe do sjellë sasi të mëdha uji. Ne jemi të përgatitur por pavarësisht kësaj gjëra të këqija mund të ndodhin. Dëgjoni stacionet e parashikimit të motit dhe largohuni nga rruga e uraganit. Jini gati dhe zoti qoftë me ju”, është shprehur presidenti Trump.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 08:39

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka insistuar se ai nuk është racist, pas sulmeve të tij në Tëitter, ndaj katër kongresisteve amerikane.

Postuar: 17/07/2019 - 08:24

Një 65-vjeçar kolumbian është arrestuar në aeroportin e Barcelonës në Spanjë, pasi u kap me gjysm

Postuar: 17/07/2019 - 07:25

Ursula von der Leyen është konfirmuar dje si presidentja e parë femër dhje gjithashtu si gjermani

Postuar: 17/07/2019 - 07:22

Ministri francez i Mjedisit François de Rugy ka njoftuar dorëheqjen e tij pasi u akuzua për shpen

Postuar: 16/07/2019 - 22:00

Një tjetër lajm i rëndë vjen nga bota e sportit, ku një ish-futbollist është vrarë pas një aten

Postuar: 16/07/2019 - 19:58

 Ursula von der Leyen është zgjedhur presidente e Komisionite Europian.

Postuar: 16/07/2019 - 19:08

Zhdukja misterioze dhe më pas gjetja e saj në një bunker e vrarë, e shkencëtares amerikane Suzann