BREAKING NEWS

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të ardhmen e “frikshme”

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x

Bota

“Urdhrat zakonisht zbatohen”/ Zyrtari moldav lëshon paralajmërimin e frikshëm

“Urdhrat zakonisht zbatohen”/ Zyrtari moldav lëshon

Një politikan moldav, Kirill Motspan ka paralajmëruar se Rusia mund të godasë Ukrainën nga rajoni separatist Transnistria.

Sipas tij Moska mund të urdhërojë paqeruajtësit e saj në rajonin separatist Moldav të Transnistrisë që të fillojë një ofensivë ushtarëve.

“Urdhrat zakonisht zbatohen. Unë besoj që 1300 ushtarakët e ushtrisë së 14 ruse të vendosur në Transnistri do të ndjekin kërkesat e Kremlinit pa bërë asnjë pyetje apo kundërshtim”, ka thënë Kirill Motspan, një ish-ligjvënës dhe zyrtar i sigurisë.

Ndër të tjera Motspan shtoi se situata ka qenë e tensionuar javët e fundit pasi makinat me targat ruse janë parë pranë fshatrave kufitare.