Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ushtria turke hedh tanket në zjarr kundër qeverisë, kërcënon kryeministri: Do ta paguani shtrenjtë!

Ushtria turke hedh tanket në zjarr kundër qeverisë, kërcënon kryeministri: Do ta paguani shtrenjtë!

Postuar: 15/07/2016 - 22:38

Një grup ushtarakësh kanë organizuar një grusht shteti në Turqi. Mediat e huaja, duke cituar kryeministrin e vendit, shkruajnë se grushti i shtetit në Ankara ka dështuar.
 
Për ngjarjet e fundit që po ndodhin në Stamboll dhe Ankara sapo ka dalë në një konferencë për shtyp kryeministri i Turqisë, Binali Yildrim.
 
Kryeministri Yldirim ka thënë për mediat se po ndodhin ngjarje që ende janë të paqarta.
 
“Të them të vërtetën, as vetë nuk jemi në gjendje të themi çfarë po ndodh. Disa persona brenda ushtrisë po kryejnë veprime të pa urdhëruara dhe të pa komanduara. Do ta paguajnë shtrenjtë ata që tentuan grusht shteti.
 
Qeveria është në krye të detyrës. Të gjithë ata persona që po kryejnë veprime të tilla do të marrin ndëshkimin e merituar.
 
Për momentin nuk mund të themi se kemi me një grusht shteti. Të  marrësh armët dhe të veprosh pa urdhër, ka të bëjë me një organizim që pas hetimeve do të zbulohet se kush është organizatori”, ka thënë kryeministri Yildirim.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 19:29

Shtetet anëtare të Bashkimit Evropian duhet të veprojnë së bashku kundër ndryshimit të klimës, nëse dëshirojnë të luajnë një rol kryesor në këtë çështje, deklaroi sot kancelarja gjermane Angela Merkel.

Postuar: 07/12/2019 - 18:31

Greva kundër reformës në pensione ka zhytur Francën në kaos.

Postuar: 07/12/2019 - 17:37

Teksa ka mbërritur tashmë në Madrid, pas turneut në SHBA kjo mbajti fjalime të zjarrta mjedisor

Postuar: 07/12/2019 - 16:51

Një shpërthim gazi në një ndërtesë apartamentesh banimi në lindje të Sllovakisë ka lënë sot sht

Postuar: 07/12/2019 - 16:42

Ndërtuesi britanik që fitoi 105 milionë funte në lotari, i është rikthyer punës.

Postuar: 07/12/2019 - 16:01

Pilotët e forcave ajrore ruse u filmuan teksa fluturonin avionët e rëndë Su-34 në manovrat mbi

Postuar: 07/12/2019 - 15:48

Një grua indiane ka vdekur sot nga plagët e saj pasi iu vu zjarri gjatë rrugës për në gjykatë k