BREAKING NEWS

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk përmbahet Artan Hoxha, i bën kërkesën e papritur kryeministrit Rama për situatën në Kakavijë: Pse, vetëm greket i ha COVID-19?!

“Ka për ta parë qirje Qirjako Micotaqis”/ Nuk
x

Bota

Ushtria turke hedh tanket në zjarr kundër qeverisë, kërcënon kryeministri: Do ta paguani shtrenjtë!

Ushtria turke hedh tanket në zjarr kundër qeverisë,
Një grup ushtarakësh kanë organizuar një grusht shteti në Turqi. Mediat e huaja, duke cituar kryeministrin e vendit, shkruajnë se grushti i shtetit në Ankara ka dështuar.
 
Për ngjarjet e fundit që po ndodhin në Stamboll dhe Ankara sapo ka dalë në një konferencë për shtyp kryeministri i Turqisë, Binali Yildrim.
 
Kryeministri Yldirim ka thënë për mediat se po ndodhin ngjarje që ende janë të paqarta.
 
“Të them të vërtetën, as vetë nuk jemi në gjendje të themi çfarë po ndodh. Disa persona brenda ushtrisë po kryejnë veprime të pa urdhëruara dhe të pa komanduara. Do ta paguajnë shtrenjtë ata që tentuan grusht shteti.
 
Qeveria është në krye të detyrës. Të gjithë ata persona që po kryejnë veprime të tilla do të marrin ndëshkimin e merituar.
 
Për momentin nuk mund të themi se kemi me një grusht shteti. Të  marrësh armët dhe të veprosh pa urdhër, ka të bëjë me një organizim që pas hetimeve do të zbulohet se kush është organizatori”, ka thënë kryeministri Yildirim.