BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Bota

Ushtria ukrainase bën goditjen e papritur, shkatërron rafinerinë ruse me dronët turq

Ushtria ukrainase bën goditjen e papritur, shkatërron rafinerinë

Një rafineri ruse është shkatërruar pas një sulmi me dronët turk nga forcat ukrainase.

Autoritetet ruse thonë se sulmi erdhi pikërisht nga drejtimi i Ukrainës , teksa uzina e cila ndodhet në qytetin kufitar Rostov, lëshoi flakë e tym të zi duke u detyruar të ndalë prodhimin

Rajonet ruse në kufi me Ukrainën kanë raportuar sulme dhe bombardime të shumta pasi Moska nisi sulmin ndaj Ukrainës.

Shef i Ministrisë së Emergjencave të Rusisë për Rajonin e Rostovit tha se kishte dy sulme të njëpasnjëshme me dron në orët e mëngjesit.

“Sot në orën nëntë është marrë informacion nga zjarrfikësit për një zjarr në rafinerinë e naftës , aty janë dërguar forca dhe mjete për të shuar zjarrin në një gradë më të lartë. Kur mbërritën njësitë e para të zjarrit, u zbulua se impianti i vakumit në uzinë ishte në  flakë”, tha Sergej Filippov.

Sulmi i dytë thonë rusët kishte për qëllim rezervuarët e naftës së papërpunuar në rafineri, furnizuesi më i madh i produkteve të naftës në Rusinë jugore, por nuk pati dëme.

Pamjet e mediave sociale treguan se si një dron që fluturonte drejt rafinerisë, shkaktoi  një shpërthim të madh pas goditjes

Rafineria ka një kapacitet vjetor deri në 7.5 milion ton dhe ka filluar punën në vitin 2009.

 

Më të lexuarat