BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Ministria bën njoftimin e rëndësishëm për qytetarët, zbardhen detajet e fundit

Çfarë ndodhi? Ministria bën njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju, qeshni!

Artan Hoxha publikon foton që po qarkullon me shpejtësi: Qeshni ju,
x
BREAKING NEWS

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që 'Rithemelimi' dërgoi në KQZ (FOTO)

PD e Berishës gati për zgjedhjet, zbardhet dokumenti i fundit që
x
BREAKING NEWS

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”, zbulohet komunikimi pak minuta para vrasjeve (Video)

Gazetari Artan Hoxha publikon audioregjistrimin e “21 janarit”,
x
BREAKING NEWS

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja cila ishte lidhja e ish agjentit të FBI-së me Agron Nezën

Skandali “McGonigal”/ Gazetari Artan Hoxha zbulon prapaskenat, ja
x
BREAKING NEWS

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për shpalljen time non-grata

Meta me akuza të forta drejt kryeministrit: Rama ka lobuar për
x
BREAKING NEWS

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe vëllanë në Gramsh

Del foto, ja kush është 75-vjeçari që vrau gruan dhe
x
BREAKING NEWS

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen e rëndësishme me këtë vend

Lajm i mirë për Shqipërinë/ Qeveria firmos marrëveshjen
x

Bota

Ushtronte edhe profesionin e eskordës/ Hiqej si gruaja e zyrtarit të lartë, kapet mashtruesja e hoteleve që hante, pinte, blinte rroba të shtrenjta dhe largohej pa paguar

Ushtronte edhe profesionin e eskordës/ Hiqej si gruaja e zyrtarit të

Një shtetase sllovake, e cila hiqej si gruaja e një zyrtari të lartë britanik, ka rënë në prangat e policisë helene. Mediat fqinje raportojnë se Maria Geleticova, duke përdorur emra të tjerë strehohej në hotele bashkë me qenin e saj dhe më pas largohej fshehurazi pa paguar.

Mashtruesja, sipas raportimeve, ushtron edhe profesionin e eskortës. Ishte një shofer taksie që e çoi atë në duart e policisë. Shoferi e dërgoi mashtruesen në Nafpaktosi, por nuk e pagoi me para në dorë. Ajo e siguroi atë se fo ia depozitonte paratë në llogarinë bankare, por nuk e bëri. Kështu shoferi vendosi ta denonconte.

Aksioni i bukuroshes që shëtiste me qen të zi në krahë u zbulua fillimisht në Patra, ku qëndroi për katër ditë në suitën e një hoteli të njohur dhe e hëngri pa paguar.

Gjatë qëndrimit të saj, ajo bëri një porosi telefonike në një minimarket për dy karta paysafe me vlerë 150 euro, cigare, pije dhe ushqime, në vlerë totale 193 euro. Personit që ia kishte dërguar gjërat në dhomë ajo i tha se nuk kishte para në dorë ta paguante dhe për këtë arsye do e bënte pagesën nëpërmjet bankës.

Ndërsa personi po qëndronte në derën e hotelit derisa zonja të bënte pagesën, ajo thur gënjeshtrën tjetër. Sipas saj edhe në bankë nuk kishte para, kështu që premtoi se do dërgonte burrin të paguante sapo të kthehej në dhomë.

Duke mos i zënë besë, punonjësi i mori kartat mbrapsht, por kur u kthye në dyqan zbuloi se kodet e tyre ishin përdorur dhe gruaja i kishte kopjuar. Pronari i minimarkut e kërkoi të nesërmen në hotel, por zbuloi se ajo ishte zhdukur pa paguar.