BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x
BREAKING NEWS

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS, lë edhe mandatin e deputetit: Deklaroj fundin e...

E PAPRITUR/ Gramoz Ruçi jep ‘live’ dorëheqjen nga PS,
x
BREAKING NEWS

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me lot në sy mban fjalimin drithërues dhe zbulon vendimin që ka marrë: Do plotësoj porosinë e babait!

SURPRIZA e Kongresit të PS-së, vajza e të ndjerit Bashkim Fino me
x
BREAKING NEWS

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi i jashtëzakonshën i PS, ja kush e shoqëronte kryeministrin Rama në momentin e hyrjes dhe gjesti i tij që tërhoqi vëmendjen (VIDEO-LIVE)

Pamje spektakolare/ Nis Kongresi  i jashtëzakonshën i PS, ja kush e
x
BREAKING NEWS

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e Shëndetësisë jep lajmin e mirë, ja sa raste të reja janë shënuar në 24 orët e fundit (Harta e shpërndarjes)

Situata e COVID-19 në vendin tonë, Ministria e
x
BREAKING NEWS

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për Shërbimin Arsimor, reagon 'flakë për flakë' ministrja Evis Kushi, tregon vendimin që pritet

Maturantët çohen në protestë para Qendrës për
x
BREAKING NEWS

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot Kongresin e jashtëzakonshëm në stadiumin “Air Albania”, rizgjidhen strukturat. Zbardhet e gjithë axhenda

Priten zhvillime të rëndësishme! Socialistët mbledhin sot
x
BREAKING NEWS

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado të vogël”, Rama del me mesazhin e fuqishëm për të gjithë socialistët

“Për të gjithë ata që i japin PS diçka sado
x

Bota

Vaksina e Pfizer dhe BioNTech, ministri i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe zbulon kur do të jetë gati për publikun

Vaksina e Pfizer dhe BioNTech, ministri i Shëndetësisë në

Ministri i Shëndetësisë në Britaninë e Madhe, Matt Hancock tha të premten se nëse vaksina e Pfizer / BioNTech miratohet nga ekuivalenti i Mbretërisë së Bashkuar i Administratës Amerikane të Ushqimit dhe Barnave, mund të jetë gati deri në muajin tjetër.

Hancock tha se qeveria i ka kërkuar zyrtarisht Agjencisë Rregullatore të Barnave dhe Produkteve Shëndetësore (MRHA), për të vlerësuar vaksinën e Pfizer / BioNTech për përshtatshmërinë e saj për autorizim.

“Nëse vaksina aprovohet, ajo natyrisht do të jetë në dispozicion në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar nga NHS jonë falas, në pikën e një dërgese, në përputhje me nevojën për aftësinë për të paguar,” tha Hancock.

Ai shtoi se nëse vaksina do të miratohet, qeveria do të jetë e gatshme të fillojë vaksinimin muajin tjetër si dhe pjesën më të madhe të vitit të ri.

Hancock gjithashtu tha se shifrat nga sondazhi i Zyrës së Statistikave Kombëtare (ONS) të Mbretërisë së Bashkuar, që u botuan të premten janë “premtuese dhe tregojnë se piku i dytë është i rrafshuar”.

Sidoqoftë, ai u bëri thirrje britanikëve që të qëndrojnë të vendosur pasi ka ende shumë pacientë në spitale në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar ndërsa 511 qytetarë humbën jetën që nga e premtja.