Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vandali goditet në fytyrë nga tulla e tij teksa tenton të thyejë xhamin (video)

Postuar: 10/10/2019 - 21:53

Një vandal në Britani mori dënimin e tij brenda sekondës teksa tulla me të cilën kërkonte të thyente xhamin e një makine iu rikthye në fytyrë.
 
 Tulla u përplas me elasticitet në xhamin e Renault Kangoo dhe hajduti me kapuç u përkull duke mbajtur me dorë fytyrën, ndërsa më pas rezidentët thonë se u arrestua nga policia.
 
I zoti i shtëpisë Martin Craig, 32 vjeç tha: 'Ky person i sjellshëm vendosi të thyente makinën time, por pas disa tentativave të dështuara efekti i karmës e kafshoi në fytyrë. Nuk e dija ç’kishte ndodhur derisa erdhi policia e më tha që kishin kapur dikë që donte të më thyente xhamin kështu që i dhashë pamjet video’.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/10/2019 - 21:30

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron duket se i ka hedhur pas shpine deklaratat e forta nga vendet dhe disa nga liderët europianë për bllokimin e gegociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Postuar: 21/10/2019 - 20:24

Japonia do të goditet nga dy stuhi të tjera rreth një javë pas tajfunit Hagibis që vrau të pakt

Postuar: 21/10/2019 - 18:48

Mbreti 67-vjeçar i Tailandës, Maha Vajiralongkorn i ka hequr sot titujt një prej bashkëjetuesve

Postuar: 21/10/2019 - 18:31

Një avion i linjave American Airlines që fluturonte nga Londra drejt SHBA ndryshoi rrugë drejt

Postuar: 21/10/2019 - 18:22

Disa pamje të frikshme janë regjistruar nga kamerat e sigurisë në gjimnazin e Portland, Oregon, k

Postuar: 21/10/2019 - 18:20

Kreu i rrjetit Wikileaks, Julian Assange dukej sot që mezi mbante lotët teksa tha se  &ldq

Postuar: 21/10/2019 - 18:17

Tre persona kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti ajror.