BREAKING NEWS

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke bërtitur njëzëri: Rama ik!

Video/ Ikin dritat gjatë koncertit të Noizy-t, revoltohet turma duke
x
BREAKING NEWS

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë drejt spitalit

Kërcet thika mes kushërinjsh, 5 persona dërgohen me urgjencë
x
BREAKING NEWS

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së rrëfen tmerrin: Ishte i dehur, iu hodha sipër dhe i kapa armën pasi...

U plagos nga pronari i shtëpisë, punonjësi i IMT-së
x
BREAKING NEWS

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin Elbasan-Tiranë

Foto/ Çfarë po ndodh? Trafik kilometrik në aksin
x
BREAKING NEWS

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD akuzon ashpër kryeministrin dhe publikon foton: Ja çfarë po përpiqet të bëjë Rama

“Sezoni turistik në Jug po dështon prej...”, deputeti i PD
x
BREAKING NEWS

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat javën e ardhshme

Moti bën kthesën drastike, çfarë ndodh me temperaturat
x
BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit të The Sun: Rama nuk po bën asgjë për të parandaluar shpopullimin dhe trafikimin e qytetarëve

“Qeveria turp i Shqipërisë!” Salianji pas artikullit
x

Bota

Varianti Emicron ‘kyç’ këtë shtet, pezullon çdo hyrje të shtetasve të huaj

Varianti Emicron ‘kyç’ këtë shtet, pezullon

Varianti i ri i Covid, me origjinë nga Afrika ka sjellë panik në të gjithë botën.

Japonia njoftoi të hënën se do të pezullojë përkohësisht çdo hyrje të shtetasve të huaj në vendin e saj, duke filluar nga e marra e  30 Nëntorit.

Duke folur jashtë zyrës së tij, kryeministri japonez Fumio Kishida tha se masat u vendosën “për të shmangur situatën më të keqe”.

“Ardhjet e reja të të huajve nga të gjitha vendet e botës do të ndalohen nga mesnata e 30 nëntorit “si një masë paraprake emergjente”, tha ai.

Kishida shtoi se masat janë të përkohshme derisa të ketë më shumë informacion për variantin Omicron.

Një person në mesin e 32 personave që hynë në Japoni kohët e fundit nga një listë aktuale e nëntë vendeve të Afrikës së Jugut që i nënshtrohen kufizimeve të hyrjes ka rezultuar pozitiv për Covid-19, tha Kryeministri. Personi kishte udhëtuar në Japoni nga Namibia.

Ministria e Jashtme e Japonisë tha se do të ndalojë hyrjen e të huajve të rinj, por të huajt me bazë në Japoni me leje qëndrimi do të lejohen ende të hyjnë.