BREAKING NEWS

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të Politikave, Murrizi ia numëron ‘një për një’ Bashës: Nuk isha as pjesë e GOPIT. Spurdhjak, s’ke b*** për…

Tha se ai nuk ka qenë asnjëherë pjesë e Komitetit të
x

Bota

Vatikani drejt mbylljes, rezulton pozitiv me koronavirus një prej bashkëpunëtorëve të papa Françeskut

Vatikani drejt mbylljes, rezulton pozitiv me koronavirus një prej

Koronavirusi nuk kursen as Selinë e Shenjtë. Virusi ka hyrë në ndërtesën kryesore Santa Marta, të klerit të Vatikanit. Një bashkëpunëtor i Papa Françeskut që banonte prej vitesh aty ka rezultuar pozitiv me Covid-19 dhe u dërgua me urgjencë në spital për kontrolle.

Siç raporton “Il Messaggero”, gjendja e tij nuk ishte shqetësuese, por tashmë ekziston frika për përhajen e mundshme në stafin e Selisë së Shenjtë. Papa dhe klerikët e lartë kanë nisur të vetizolohen.

Ditët e fundit në Vatikan ishin mbyllur shumë zyra të rëndësisë dytësore dhe stafi ishte reduktuar në minimum si masë parandaluese për epideminë.