BREAKING NEWS

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin tonë. Njihuni me parashikimin e motit për datën 9 Gusht

Vjen kthesa e madhe/ Stuhitë dhe vetëtimat pushtojnë vendin
x
BREAKING NEWS

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i plagosur, policia zbardh detaje të reja

Ngjarja e rëndë në Maliq/ Një i vrarë dhe një i
x
BREAKING NEWS

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe autori, të dy blegtorë, ja si nisi sherri

Zbardhen detaje të reja nga vrasja në Maliq/ Identifikohet edhe
x
BREAKING NEWS

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me thikë, kush është viktima

Emri/ Humbi jetën mbrëmjen e sotme gjatë një sherri me
x
BREAKING NEWS

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para

Vritet një person në Maliq, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave, kryeministri nuk përgjigjet

Protestuesit telefonojnë live Ramën për shkarkimin e ministrave,
x
BREAKING NEWS

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano bën për ‘ujë të ftohtë’ drejtuesit e policisë: Reflektoni urgjent, po toleroni horrat, por jo qytetarët

“Lum denoncimesh për sjelljen e efektivëve”, Gledis Nano
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së Brendshme

Tragjedia në Himarë, nis protesta para ministrisë së
x

Bota

Vazhdojnë tensionet/ Ministri i Jashtëm turk akuza të forta ndaj Greqisë, reagon ashpër Athina

Vazhdojnë tensionet/ Ministri i Jashtëm turk akuza të forta ndaj

Vazhdojnë tensionet mes Greqisë dhe Turqisë vazhdojnë në distancë me palët që nuk lënë rast t’i përgjigjen deklaratave të njëra-tjetrës.

Së fundi, Athina zyrtare ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit të Jashtëm turk, Mevlut Çavusoglu, i cili tha se Greqia nuk i është përgjigjur letrave të Ankarasë.

“Greqia po kënaqet me demagogji, retorikë të pandershme, nuk mund t’u japë përgjigje ligjore letrave të Ankarasë”, tha ministri turk gjatë një vizitë në Qipro.

Në përgjigjen e saj, Athina thotë se akuzave turke i është përgjigjur me argumente ligjore, harta dhe letra.

“Greqia ka hedhur poshtë me argumente ligjore të bazuara në të drejtën ndërkombëtare të gjitha kundërshtimet e njëanshme turke. Ne nuk do të hyjmë në një ballafaqim steril të deklaratave. Ne i jemi përgjigjur me harta dhe letra të gjitha akuzave turke. Athina përgjigjet me qetësi dhe me prova”, thuhet në një deklaratë.