BREAKING NEWS

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta bën deklaratën e fortë, zbulon planin e fshehtë: Le ta bëjnë gjatë kohës që jam President! Do e paguaj vetë biletën e ekstradimit, të mi ngrijnë asetet dhe llogaritë

Do të shpallet “non grata” së shpejti”? Ilir Meta
x
BREAKING NEWS

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë, por...

Escobar refuzoi ta takonte, Ilir Meta: Më falni për modestinë,
x
BREAKING NEWS

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale

Presidenti Meta zbulon datën e zgjedhjeve të pjesshme lokale
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të zbulojë provat që kanë fundosur Sali Berishën

Yuri Kim plas deklaratën e fortë, tregon nëse SHBA do të
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i mblodhi provat për të shpallur non grata Sali Berishën

Yuri Kim e thotë për herë të parë: Ju tregoj kush i
x
BREAKING NEWS

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo shpresë’: Ka prova! I iku drejtësisë...

SHBA i tregon prangat Sali Berishës, Yuri Kim ‘i shuan çdo
x
BREAKING NEWS

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë në pushtet, nëse u kërkohet llogari duhet që të…

Yuri Kim bën paralajmërimin e fortë: Ata që janë
x
BREAKING NEWS

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së

'Ballkani i Hapur', Yuri Kim zbulon qëndrimin e SHBA-së
x

Bota

Vdekje e mistershme! Gjendet i pajetë në shinat e trenit personazhi i famshëm në botën e krimit, ish-krahu i djathtë i Toto Rinës (DYSHIMET)

Vdekje e mistershme! Gjendet i pajetë në shinat e trenit personazhi i

Autoritetet në Itali kanë nisur hetimet për të zbuluar të vërtetën rreth vdekjes së 80 vjeçarit Salvatore Di Gangi, 80 vjeç, i konsideruar si një nga besnikët e kryemafiozit Totò Riina-s.

Trupi i tij u gjet mes dy binarëve të tunelit hekurudhor midis stacioneve Genova Principe dhe Genova Brignole. Nuk përjashtohet fakti që burri ka qenë duke ecur brenda tunelit në gjendje konfuze dhe është goditur nga një tren.

Prokurori i Genova (Xhenovas) ka hapur një dosje ndaj personave të panjohur për vdekjen e bosit të Sciacca, Salvatore Di Gangi, i konsideruar si një nga besnikët e Totò Riina.

Zëvendësprokurori i DDA, Federico Manotti urdhëroi autopsinë. Ekipi i lëvizshëm dhe oficerët e policisë hekurudhore po hetojnë rastin. Hetuesit për momentin duket se anojnë më shumë drejt fatkeqësisë sesa vrasjes. Burri shumë i moshuar dhe në paraburgim në Asti, doli nga burgu pasi ishte i sëmurë.

Ai zbriti nga treni në stacionin Genoa Piazza Principe, hyri në një tunel hekurudhor ku u godit nga një tren mallrash. Trupi i pajetë është gjetur rreth orës 20.30 të së shtunës.