BREAKING NEWS

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima

Aksident i frikshëm te "Kthesa e Kamzës", ka viktima
x
BREAKING NEWS

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por është i vërtetë”/ Kreshnik Spahiu zbulon hapat që ndërmerr BE për të hapur ‘thesin’ e fondeve në Ballkan

“Ky është një realitet shumë i hidhur, por
x
BREAKING NEWS

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike për shqiptarët: Luizi u ‘martu’, në 11 shkurt të “martojmë” Ramën

Pas ‘dasmës’ në BBV, Nard Ndoka bën thirrjen epike
x
BREAKING NEWS

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/ Gazetari zbardh prapaskenat e forta: Grupet kriminale e kanë metodë përdorimin e...

“Çështjet e Brilant dhe Ervis Martinaj të lidhura”/
x
BREAKING NEWS

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si qëndron e vërteta

A ka kryer Ervis Martinaj ndërhyrje plastike?/ Artan Hoxha zbulon si
x
BREAKING NEWS

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më e fundit e prokurorisë për “Kobrën” dhe pesë të tjerë

Vrau të riun nga Kukësi në Prizren, zbardhet kërkesa më
x
BREAKING NEWS

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën lëvizjen e radhës, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Pas njoftimit të datës së protestës, Berisha bën
x
BREAKING NEWS

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me makinë pa dokumente, makina monitoruese zbret në terren (Detaje)

Vëmendje shoferë! S’ka më të lëvizësh me
x

Bota

Vdekjet misterioze të biznesmenëve në Kremlin, gjendet i mbytur oligarku rus në Vladivostok. Zbardhen detajet e rënda

Vdekjet misterioze të biznesmenëve në Kremlin, gjendet i mbytur

Biznesmeni rus Ivan Pechorin, menaxheri kryesor i Korporatës për Zhvillimin e Lindjes së Largët dhe Arktikut, është gjetur i vdekur në Vladivostok.

“Më 12 shtator 2022, u bë e ditur për vdekjen tragjike të kolegut tonë, Ivan Pechorin, Drejtor Menaxhues për Industrinë e Aviacionit të Korporatës për Zhvillimin e Lindjes së Largët dhe Arktikut”, thuhet në një deklaratë nga kompania e publikuar të hënën.

Ndërsa vazhdon: “Vdekja e Ivan është një humbje e madhe për miqtë dhe kolegët, një humbje e madhe për korporatën. Shprehim ngushëllimet tona të sinqerta për familjen dhe miqtë.”

Sipas medias shtetërore ruse RIA Novosti, administrata e Vladivostok tha se trupi u gjet pranë fshatit Beregovoe.

Pechorin u mbyt më 10 shtator pranë Kepit Ignatyev në Vladivostok, raportojnë mediat rajonale.

Pechorin është biznesmeni i 9-të i njohur rusë që raportohet se ka vdekur nga vetëvrasja ose në aksidente të pashpjegueshme që nga fundi i janarit, me gjashtë prej tyre që lidhen me dy kompanitë më të mëdha të energjisë ruse.

Katër nga gjashtë biznesmenët e vdekur ishin të lidhur me gjigantin energjetik shtetëror rus Gazprom ose një nga filialet e tij, ndërsa dy të tjerët me Lukoil, kompania më e madhe private ruse e naftës dhe gazit.

Në fillim të këtij viti, kompania mbajti qëndrimin e pazakontë publik duke folur kundër luftës së Rusisë në Ukrainë, duke shprehur keqardhje për viktimat.

Kryetari i Lukoil, Ravil Maganov vdiq në fillim të shtatorit pasi ra nga dritarja e një spitali në Moskë, sipas agjencisë shtetërore ruse të lajmeve TASS.

Vdekjet misterioze të biznesmenëve në Kremlin, gjendet i mbytur