BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

Vdes tragjikisht 63-vjeçarja! I ngulet çadra e plazhit në gjoks, vjen mesazhi prekës: Askush nuk ka një gjë të keqe për të thënë për këtë grua!

Vdes tragjikisht 63-vjeçarja! I ngulet çadra e plazhit në

Një grua në Karolinën e Jugut gjeti vdekjen tragjikisht pasi një çadër plazhi iu ngul në gjoks. Tammy Perreault u plagos për vdekje kur çadra e diellit në plazhin Garden City u shkëput nga boshti mbajtës.

63-vjeçarja ndërroi jetë tragjikisht një orë pas incidentit të frikshëm në spital. Scotty's Beach Bar, ku Perrault ishte frekuentuese e rregullt, e nderoi me një postim në Facebook pas vdekjes së saj.

Ata shkruajtën: “Sot me zemra të rënduara vajtojmë humbjen e një shoqeje të dashur dhe vendase me zemër të mirë. Disa gjëra nuk t'i kuptojmë kurrë, por ajo që dimë është se askush nuk ka një gjë të keqe për të thënë për këtë grua.”

Komisioni i Sigurisë së Produkteve të Konsumatorit në SHBA vlerëson se rreth 3,000 njerëz pësojnë lëndime nga çadrat e plazhit çdo vit.

Agjencia federale tha më parë: “Çadrat e plazhit mund të jenë të rrezikshme, madje edhe vdekjeprurëse. Sigurohuni që çadra juaj e plazhit të qëndrojë e ngulur në rërë!”

Ata sugjerojnë të ngulni shtyllën të paktën dy metra thellë, dhe të siguroheni që rëra të jetë e bollshme rreth bazës së çadrës.

Vdes tragjikisht 63-vjeçarja! I ngulet çadra e plazhit në