Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Vdes tragjikisht çifti, zbardhen detaje të aksidentit

Postuar: 17/04/2019 - 22:43

Tabloidi britanik “The Sun” raporton për vdekjen e një çifti britanik në Santorini të Greqisë. Çifti ka ndërruar jetë, pasi makina me të cilën ata udhëtonin ka rënë në 200 metra thellësi.

Çifti, që ishin rreth të 20-ve ishin duke ecur me makinë, kur u shkaktua aksidenti i tmerrshëm.

Ata ishin ngjitur në malin më të lartë të zonës, kur makina e tyre pësoi aksident dhe u rrokullis tëposhtë, shkruan “The Sun”.

Më vonë, britanikët u deklaruan të vdekur dhe u larguan prej luginës. Zyra e Jashtme dhe Komonuelthi thanë se çifti vdiq, ndërsa ishte me pushime në Greqi.

Santorini është ndër ishujt më të bukur të Greqisë dhe tërheq miliona turistë në vit.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/08/2019 - 18:19

Prefekti i qytezës gjermane Grafenwoehr, Edgar Knobloch, tha sot se nuk beson që presidenti i SHBA, Donald Trump do të përmbushë vërtet kërcënimin për tërheqjen e ushtarëve amerikanë nga Gjermania.

Postuar: 22/08/2019 - 17:47

Kina ka dislokuar zyrtarisht avionët e saj elitarë J-20 në komandën e “teatrit lindor&rdq

Postuar: 22/08/2019 - 17:26

Në ditën e dytë të konsultimeve për zgjidhjen e krizës politike të shkaktuar nga dorëheqja e kr

Postuar: 22/08/2019 - 16:05

Emmanuel Macron paraljëmroi sot kryemisnitrin britanik Boris Johnson se vendi i tij që e konsid

Postuar: 22/08/2019 - 15:37

Boris Johnson do të takojë presidentin e Francës Emmanuel Macron, i cili insistoi se rihapja e

Postuar: 22/08/2019 - 15:35

Rusia dhe Kina kanë thirrur një mbledhje urgjente të Këshillit të Sigurimit të OKB, pas deklara

Postuar: 22/08/2019 - 15:11

Tre ushtarë turq u vranë në një përleshje me militantët kurdë në Turqinë juglindore, afër kufijve