BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Bota

Vendi refuzoi masat anti-Covid, në pak ditë u arritën shifra rekord të të infektuarve dhe viktimave

Vendi refuzoi masat anti-Covid, në pak ditë u arritën shifra

Në vetëm pak ditë, Brazili arriti të rreshtohej i treti në listën famëkeqe të vendeve me më shumë persona të infektuar, 312,074. Dhe kjo sepse presidenti Bolsonaro refuzoi ta mbyllte vendin dhe të merrte masat drastike që u aplikuan nga vendet e tjera.

Po në një kohë të shkurtër u shtuan dhe viktimat, duke arritur në mbi 20 mijë persona, duke u radhitur kështu i gjashti në botë për numrin e vdekjeve.

Amerika Latine rrezikon të bëhet epiqendra tjetër e pandemisë, pasi shpërthime të rasteve ka pasur edhe në Meksikë, Kili e Peru.

Më të lexuarat