BREAKING NEWS

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me COVID u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri, zbulohen zonat më 'të nxehta'

Mbi 4 mijë testime! Zbardhen të dhënat, sa raste të reja me
x

Bota

Vendim që pritej! Zbulohet a do marrë pjesë Meghan Markle në varrimin e Princit Philip

Vendim që pritej! Zbulohet a do marrë pjesë Meghan Markle

Pallati Buckingham ka njoftuar se Princi Harry do të jetë i vetëm pa bashkëshorten e tij Meghan Markle në varrimin e gjyshit, Princit Philip të shtunën e ardhshme.

“Duka i Sussex po planifikon të marrë pjesë. Dukesha e Sussex është këshilluar nga mjeku i saj që të mos udhëtojë. Kështu që duka do të marrë pjesë,” tha një zëdhënës mbretëror në një konferencë.

Meghan, 39 vjeç, është duke pritur fëmijën e dytë të çiftit, një vajzë. Harry, 36 vjeç, po përgatitet të kthehet në Mbretërinë e Bashkuar në ditët në vijim dhe do të jetë hera e parë që ai ka shkon vend në më shumë se një vit.

Është gjithashtu hera e parë që ai do të takojë anëtarë të Familjes Mbretërore që kur intervista e tij dhe Meghan me Oprah Ëinfrey u transmetua muajin e kaluar, që shkaktoi shumë bujë për shkak të raporteve të tyre me anëtarët e familjes mbretërore.