BREAKING NEWS

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte përdhunimin nga disa persona, kush është shefi i lartë i Policisë: I kërkoi favore seksuale dhe mbesës së shkrimtarit të madh Martin Camaj

Shokuese/ Përdhunoi vajzën që shkoi të denonconte
x

Bota

Vendoset kupola 34-ton me titanium mbi katedralen ushtarake ruse (video)

Vendoset kupola 34-ton me titanium mbi katedralen ushtarake ruse (video)
Një katedrale madhështore në periferi të Moskës, që doi të kthehet në kishën kryesore ortodokse të ushtrisë ruse, kaloi një fazë të rëndësishme të kompletimit teksa inxhinierët i vendosën në vend një nga gjashtë kupolat e saj.
 
Kupola 12 metra e gjerë peshon 34 ton u ngrit me vinça të fuqishëm dhe u vendosën mbi një nga katër kullat më të vogla në Kubinka. Një kupolë akoma më e madhe do të vendoset në kullën qendrore, ndërsa e gjashtë do të jetë kulla e këmbanës.
 
Katedralja po ngrohet në Parkun Patriot në periferi të Moskës, në kujtim të dëshmorëve të Rusisë ndër shekuj.
 

Më të lexuarat