Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Venezuelë, 3 të vrarë në protestën gjigande opozitare në Caracas

Postuar: 20/04/2017 - 20:22

Dy studentë venezuelanë dhe një oficer policie kanë vdekur nga rmët e zjarrit nga ajo që opozita quajti “nëna e të gjitha protestave kundër presidentit Nicolas Maduro”.

Përleshjet shpërthyen dje në kryeqytetin e Venezuelës ku qindra mijëra nejrëz merrnin pjesë në protesta rivale, mes tensioneve në rritje për krixën ekonomike dhe politike të vendit.

Forcat e sigurisë përdorën gaz lotsjellës në protestat anti-qeveritare. Një student u vra në veri të kryeqytetit nga nj plumb në kokë prej sulmuesve në motoçikletë, që gjithashtu lëshuan bomba tymi ndaj protestuesve, sipas agjencisë AFP.

Familjarët dhe dëshmitarët thonin se 18 vjecari Carlos Moreno, nuk ishte pjesë e demonstratës. Ndërsa më vonë në zonën opozitare të San Cristobal, studentja Paola Ramirez u qëllua për vdekje nga sulmues në moroçikleta, sipas kryebashkiakes  Patricia Gutierrez.

Gjatë natës një oficer i Rojës Kombëtar u vra dhe një tjetër u plagos teksa përpiqeshin të kontrollonin trazirat në periferi të  Caracas, njoftonte prokuroria.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 29/05/2017 - 09:44

Një 19-vjeçar është vënë në pranga nga policia britanike ditën e djeshme, pasi dyshohet se ka pasur lidhje me atentatin e sulmit në Mançester nga ku mbetën të vdekur 22 persona dhe 59 të tjerë të plagosur.

Postuar: 28/05/2017 - 16:46

Tetë persona janë vrarë në Misisipi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mes të cilëve edhe zv/sherifi.

Postuar: 28/05/2017 - 09:17

Pavarësisht largimit të Barack Obama-s dhe marrjes së pushtetit nga Donald Trump, politikat e SHBA ndaj Shqipërisë nuk kanë për të ndryshuar.

Postuar: 27/05/2017 - 21:45

Forcat ajrore të Egjiptit shkatërruan sot disa kampe stërvitjeje të militantëve në shkretëtirën libiane, nga ku besohet se kanë ardhur terroristët që vranë dhjetra kristianë në

Postuar: 27/05/2017 - 20:45

Presidenti turk Tajip Erdogan tha sot se Bashkimi Evropian i ka dërguar Turqisë një program të ri 12-mujor për rinovimin e marrëdhënieve të tyre, njoftonte e përditshmja Hurriye