BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Bota

VIDEO/ A po afron fundi i botës? Ky shtet ngre alarmin, bie 'shi krimbash' nga qielli

VIDEO/ A po afron fundi i botës? Ky shtet ngre alarmin, bie 'shi

Shi me krimba në Pekin? Kjo është ajo që shumë kanë menduar duke parë videot më të fundit që vijnë nga Kina, të cilat janë bërë shpejt “virale” në rrjetet sociale.

Video që tregon vija të gjata të krimbave të ngordhur, që zvarriten në mbulesat dhe fshirëset e xhamit të makinave të parkuara. Çfarë ndodhi?

Sipas asaj që sigurojnë ekspertët e Revistës Shkencore të Nënës Natyrë, me shumë gjasa ka pasur një efekt zvarritës të një tornadoje që do t’i kishte bërë krimbat të mbërrinin atje, shumë kilometra larg vorbullës së tyre.

Një tjetër shpjegim alternativ, gjithmonë në nivel shkencor, do ta gjurmonte rrethanën e çuditshme që nga dalja e krimbave nga toka, pas shkrirjes së ngricave, dhe me rritjen e temperaturave, afrimin e pranverës.