BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x
BREAKING NEWS

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin Kurti ‘thumbon’ Ramën në 110-vjetorin e pavarësisë: Të përfshihemi në çështjet e njëri-tjetrit, por jo për të penguar

“Duhet të jemi më shpesh bashkë!”, mesazhi Albin
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe bën thirrjen e fortë: Serbia po blen armatime, të ndalojmë menjëherë influencën ruse dhe kineze

Mbledhja e përbashkët të dy kuvendeve, Mediu ngre alarmin dhe
x
BREAKING NEWS

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë ‘bën të gjallë’ Bashën

FOTO/ Prej disa kohësh mungesë, mbledhja Shqipëri-Kosovë
x
BREAKING NEWS

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet Shqipëri-Kosovë, nis seanca e përbashkët

110-vjetori i Pavarësisë, mblidhen dy parlamentet
x
BREAKING NEWS

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë reshje bore, çfarë pritet të ndodhë me temperaturat

Surpriza e motit për ditën e sotme, ja zonat ku do të ketë
x
BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x

Bota

Video/ E frikshme, stuhia ndan anijen në mes dhe e fundos, zhduket ekuipazhi

Video/ E frikshme, stuhia ndan anijen në mes dhe e fundos, zhduket

Një ngjarje e frikshme ka ndodhur në Hong Kong, ku një anije, për shkak të një stuhie tropikale është çarë në mes dhe për pasojë është fundosur .

Mediat e huaja bëjnë me dije se deri tani raportohet për dhjetëra të zhdukur, ndërsa ekipet e shpëtimit kanë ndërhyrë për të shpëtuar udhëtarët.

Po ashtu autoritetet kanë dërguar avionë dhe helikopterë për t’i ardhur në ndihmë forcave të shpëtimit.

Doomed Fujing u fundos rreth 186 milje në jug të bregut të Hong Kongut dhe pamjet e shpëtimit janë vërtet dramatike.

Vihet re se tajfuni Champa është i pari që godet Kinën këtë vit, me stuhi të forta dhe përmbytje.