BREAKING NEWS

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit duan Big Brother-in, jo fantazitë e Saliut

"Berisha ka marrë huqet e Lulit", ish deputeti: Njerëzit
x
BREAKING NEWS

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data

Berisha e sfidon ‘Live’, Rama e pret në takim, ja data
x
BREAKING NEWS

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që shkriu së qeshuri studion (VIDEO)

'Perla' e deputetit Korreshit/ Çfarë tha deputeti që
x
BREAKING NEWS

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe Duçkën dhe ngre dyshime të forta: Doriani ka pasur një trajtim të veçantë në Kiev, më bënë përshtypje çantat…

Baton Haxhiu zbardh prapaskenat e udhëtimit me Ramën dhe
x
BREAKING NEWS

"Kryeministri duhet të përballet me të vërtetën", Dash Shehi reagon për skandalin “McGonigal”: Rama duhet të japë dorëheqjen!

"Kryeministri duhet të përballet me të
x
BREAKING NEWS

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja çfarë do të ndodhi me inflacionin gjatë vitit 2023

Ministria e Financave del me njoftimin e rëndësishëm, ja
x
BREAKING NEWS

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë të tmerrshme", Berisha del me reagimin e fortë: Është i vetmi kryeministër që mbron vendimin e Serbisë për të mos i vendosur sanksione Rusisë

"Edi Rama lakohet 14 herë dhe akuzohet për një gjë
x
BREAKING NEWS

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon kërkesën për bashkim: Gazmend Bardhi i ka dërguar Berishës një shkresë

Korreshi nxjerr të fshehtat e grupit të PD-së, zbulon
x

Bota

Video epike/ Shembet ura gjatë përurimit zyrtar

Një incident i pazakontë u dëshmua në Republikën Demokratike të Kongos kur një urë e re për këmbësorë u shemb teksa zyrtarët po përgatiteshin të prisnin shiritin e përurimit zyrtar.

Incidenti qesharak në vendin e Afrikës Qendrore ka shkaktuar zemërim në rrjetet sociale, duke ngritur dyshime për cilësinë e ndërtimeve në vend, ndërsa pamjet janë bërë virale në rrjet.

Video epike/ Shembet ura gjatë përurimit zyrtar

E përditshmja iHarare shkruante se mbi urën e ngushtë kishte panik teksa njerëzit që ishin ngjitur në të për përurimin tentonin të mbaheshin te njëri-tjetri.

Ura ishte ndërtuar për të ndihmuar vendasit në kalimin e lumit në muajin me reshje të dimrit  pasi një urë e vjetër e improvizuar këputej shpesh dhe kishte shkaktuar vdekje e plagosje mes banorëve.

Gjatë ceremonisë së inaugurimit shumë njerëz ngjiteshin në urën dy metra të gjerë e cila ishte zbukuruar me shirit të kuq dhe një zyrtar ishte gati të bënte prerjen me gërshërë.

Por në ditën e saj të hapjes, ura nuk arriti të mbante veten dhe u shemb nga pesha e zyrtarëve. Ngjarja besohet se ka ndodhur në fund të javës së shkuar.

Nga incidenti nuk u raportuan plagosje serioze, përveç turpërimit ne rrjetin global te internetit.