Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Video/ Fjalimi prekës i imamit që i jep lamtumirën e fundit dy shqiptarëve: Genova do ngrihet

Postuar: 18/08/2018 - 14:56

 “Genova, e cila në arabisht do të thotë ‘e bukura’, do të dijë të ringrihet përsëri. Bashkësitë islame luten për paqe me të gjithë ju. Zoti mbroftë Italinë dhe italianët”.
 
Ky ishte fjalimi prekës i imamit, përfaqësues i komunitetit mysliman në Genova, i cili bëri lutjen dedikuar dy shqiptarëve Edi Bokrina, 28 vjeç dhe Marius Djerrit, 22 vjeç, të cilët ishin mes viktimave të tragjedisë në Genova, shkruan ‘Republica’.
 
Fjalimi i tij tejet prekës u duartrokit nga qindra të pranishëm në pallatin e panaireve në Genova, ku u zhvillua ceremonia shtetërore për 18 prej 41 viktimave.
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/09/2019 - 14:24

Një zyrtar i lartë i inteligjencës është arrestuar në Kanada dhe është akuzuar se ka zbuluar informacione të klasifikuara ndal një entiteti të huaj, ende të paspecifikuar.

Postuar: 15/09/2019 - 13:21

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus n

Postuar: 15/09/2019 - 13:05

Kishte vendosur që ta kalonte natën tek një shoqja e saj, gjatë një feste me pizhama siç bëjnë sh

Postuar: 14/09/2019 - 23:42

Ai njihet për deklaratat e tij të çuditshme dhe për mënyrën e të vepruarit.

Postuar: 14/09/2019 - 22:05

Pas një eksperimenti në terren në vitet 2013 e 2015, një brez mushkonjat të modifikuara gjeneti

Postuar: 14/09/2019 - 21:52

Disa mijëra aktivistë klimatikë protestuan sot në Frankfurt duke dëmtuar makinat që po shfaqesh

Postuar: 14/09/2019 - 21:34

Temperaturat ishin 25 gradë celsius, por dëbora filloi të binte në kryeqytetin japonez, Tokio.