BREAKING NEWS

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”, Spartak Ngjela paralajmëron zhvillimet e papritura: Dhëntë Zoti, ua merr mendjen dhe...

“Serbia po dërgon tanket në kufirin me Kosovën”,
x
BREAKING NEWS

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan historinë

Florian Marku bën krenar shqiptarët, luftëtari kuqezi shkruan
x
BREAKING NEWS

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non grata të George Soros

Berisha bën deklaratën e papritur: Kam kërkuar shpalljen non
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet për marrëdhëniet me Kosovën: Kemi një divergjencë, por...

Kryeministri Rama intervistë për Zërin e Amerikës, flet
x
BREAKING NEWS

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit epidemiologjike: Ja sa të infektuar janë regjistruar në vend, 26 pacientë në gjendje të rëndë

Bilanc tragjik në 24 orë, MSH jep të dhënat e fundit
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar

Çfarë pritet? PD mbledh sot grupin parlamentar
x
BREAKING NEWS

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë Edi Rama dhe flet për mediat franceze nga Nju Jorku: Po bëjmë luftë të hapur kundër ...

Dënimi i Adriatik Llallës/ Reagon për herë të parë
x
BREAKING NEWS

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien kambanat për Shkëlzen Berishën, Yuri Kim vjen me porosi të qarta nga Uashingtoni dhe vulos fundin tragjik të Sali Berishës

SHBA 2 mesazhe vdekjeprurëse, rihapet “Gërdeci” dhe bien
x

Bota

VIDEO/ Italia goditet nga breshëri gjigant, 4 persona plagosen. Dëme kolosale në disa qytete, shkatërrohen makinat në autostradë

VIDEO/ Italia goditet nga breshëri gjigant, 4 persona plagosen. Dëme

Një mot aspak i zakontë ka mbërthyer pasditen e djeshme Italinë duke u goditur nga breshëri gjigant, duke sjellë dëme kolosale në disa qytete dhe përgjatë autostradës midis Piacenza dhe Parmës, në Italinë veriore.

Nga pamjet e publikuara nga mediat e huaja, tregohen momentet e frikshme të fenomenit natyror i cili ka sjellë edhe dëme të mëdha materiale, por edhe persona të lënduar në mbarë vendin.

Një pronar dyqani 78-vjeçar u plagos në komunën Luzzara të Reggio Emilia pasi moti i tmerrshëm shkaktoi që dritarja e dyqanit të tij të binte mbi të. Burri u shtrua në spital me një frakturë.

Tre persona u plagosën gjithashtu në Modena, me dy prej tyre të lënduar pasi furgoni i tyre u godit nga një prej shumë pemëve që binin.