BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët e tij japin lajmin e trishtë: Humbje e madhe! (EMRI+FOTO)

Mjekësia në zi/ Ndahet nga jeta mjeku i njohur shqiptar, kolegët
x

Bota

Video-ja prekëse që po ‘thyen’ rrjetin/ Shihni momentin rrëqethës sesi babai shtrëngon foshnjën e sapolindur, ndërsa sipër kokës së tij fluturojnë raketat e Hamasit

Video-ja prekëse që po ‘thyen’ rrjetin/ Shihni momentin

Një video prekëse është publikuar në rrjetet sociale nga Forcat e mbrojtjes së Izraelit. Një baba ishte duke u përpjekur që të kthehej në shtëpi sëbashku me foshnjën e tij të sapolindur, por për fat të keq në atë moment bien sipër tij raketat e lëshuara nga Hamasi.

“Vendoseni veten në vendin e këtij babai. Udhëtoni me një fëmijë të porsalindur. Papritmas, ju e gjeni veten nën zjarrin e raketave”, shkruhet në përshkrimin e videos.

Kjo e fundit është bërë në një autostradë, dhe tregon një burrë që mban foshnjën fort në krahë, ndërsa pret goditjen tjetër.

Me sa mund të shihet në video, ato janë në kalimin midis rrugëve dhe tingulli i një shpërthimi jehon nëpër qiell.

“Ndërsa shpërthejnë raketat, mendimi juaj i vetëm është të mbani foshnjën të sigurt”, shkruan më tej.

Forcat izraelite të mbrojtjes njoftuan vazhdimin e luftës kundër Hamasit dhe goditën zyrat e mediave AP dhe Al Jazeera.