BREAKING NEWS

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga politika dhe i nxjerr në shesh të gjitha: Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2  milionë euro, ja si e helmuan me kafe amb...

Frrok Çupi zbulon emrat e bujshëm që janë hequr qafe nga
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset eksploziv dy banesave, policia zbardh detaje

Çfarë po ndodh? Dy shpërthime në Tiranë/ I vendoset
x
BREAKING NEWS

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit të Dosjeve të publikojë emrat e ish-sigurimsave që janë pjesë e Administratës Publike

Shtohen telashet për Ilir Metën, Kuvendi i kërkon Autoritetit
x
BREAKING NEWS

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës dosjen e spiunit, dekretimi i Begajt, flirtet me Ramën dhe ambasadoren Kim xhindosën kreun e “Foltores”

Zbardhen prapaskenat “bombë”, ja pse Berisha i nxori Metës
x
BREAKING NEWS

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi sherri mes autorit dhe 55-vjeçarit ku agravoi në përdorimin e armëve. Reagon Policia

Detaje nga plagosja në Fushë-Krujë/ Zbardhet shkaku pse nisi
x
BREAKING NEWS

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po përgatit Vuçiç bashkë me Putin për Kroacinë, paralajmërohen trazira, ja si situata mund të përshkallëzohet në konflikt të armatosur

Ballkani era “barut”, zbardhet plani djallëzor që po
x
BREAKING NEWS

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e kuqe” mes SHBA-së dhe Rusisë mund të ndezin Kosovën, Putin kërkon gjakderdhje në Ballkan

Skenari i frikshëm në tryezën serbo-ruse, “vijat e
x
BREAKING NEWS

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me teorinë e frikshme, ja si zyrtari i lartë rus po e përgatit terrenin për të marrë vendin e Vladimir Putinit

“Zelensky është si Hitleri”, Dmitry Medvedev del me
x

Bota

Video/ Lufta në Ukrainë, pamje të tmerrshme, momenti tragjik kur ushtari ukrainas vdes duke shpëtuar shokun e plagosur

Video/ Lufta në Ukrainë, pamje të tmerrshme, momenti tragjik kur

Pamje të tmerrshme që janë filmuar nga një dron në frontin e Donbasit në ditën e 131-të të luftës në Ukrainë, janë publikuar nga mediat ndërkombëtare.

Droni ka filmuar dy ushtarë ukrainas të mbetur vetëm pasi u rrethuan nga forcat ruse. Njëri nga të dy është qëlluar në këmbë, ndërsa kolegu i tij nxiton që ta shpëtojë nga armiku.

E gjithë skena ndodh teksa rusët qëllojnë vazhdimisht mbi ta. Ushtari i plagosur mjekohet me një çantë të ndihmës së parë të furnizuar për ushtrinë. Pastaj, duke u zvarritur në tokë, ai përpiqet të mbulohet nga zjarri i armikut, ndërsa ushtari tjetër u përgjigjet rusëve me të shtëna kallashnikovi.

Por, teksa përpiqet të tërheqë zvarrë shokun e tij, ai qëllohet nga ana tjetër. Në këtë moment është ushtari i parë i plagosur që përpiqet të ndihmojë shokun tjetër, por përpjekja është e kotë.

Një plumb i dytë godet ushtarin dhe trupi i tij fillon të prihet. Në të shtënat e fundit nuk shihet më ushtari i plagosur. Ndoshta ai arriti të shpëtojë, ose ndoshta ai u kap nga armiku. Por pamjet mbeten një dëshmi e guximit të jashtëzakonshëm të treguar nga këta dy ushtarë.

 

Më të lexuarat