BREAKING NEWS

Yuri Kim i dha mesazhin e fortë, Lulzim Basha bën lëvizjen urgjente

Yuri Kim i dha mesazhin e fortë, Lulzim Basha bën lëvizjen
x

Bota

(VIDEO) Me sisteme të rënda frymëmarrjeje të lidhura rreth trupit/Pamje të rralla nga pavioni i pacientëve me koronavirus, kjo është vija e kuqe që ndan gjithçka

(VIDEO) Me sisteme të rënda frymëmarrjeje të lidhura rreth

Koronavirusi ka mbërthyer gjithë botën, numri i viktimave dhe të infektuarve akoma vazhdon të rritet me ritme të larta.

Në video shikohet se çfarë ndodh brenda një pavioni të Terapisë Intensive për COVID-19 në Korenë e Jugut.

Infermieret e veshura me kostume mbrojtëse dhe me sisteme të rënda frymëmarrjeje të lidhura rreth trupit, punojnë me ndërrime çdo dy orë.

(VIDEO) Me sisteme të rënda frymëmarrjeje të lidhura rreth

Gjithçka ndahet nga një vijë e kuqe, e cila ndan çdo gjë, zonën e infektuar dhe atë të painfektuar.