BREAKING NEWS

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/ Spartak Ngjela komenton deklaratat e Yuri Kim dhe Arben Krajës: Berisha është hetuar para se të shpallej non grata, ndërsa Meta po hetohet për...

"Joe Biden e ka bërë të qartë se SPAK..."/
x
BREAKING NEWS

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë, zbardhen 7 kandidatët e grupit të Alibeajt për zgjedhjet lokale. Kush janë emrat e njohur

Thellohet përçarja në PD/ Nga Mallakastra në Krujë,
x
BREAKING NEWS

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim Bashës në krye të PD, tek përjashtimi i Berishës dhe Metës nga Parlamenti, ja prapaskenat

“Tërmet” tek opozita në dhjetor, nga rikthimi i Lulzim
x
BREAKING NEWS

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e lartë të korruptuar “në rrethin e ferrit” nga kushtet evropiane, si do të plotësohen me materiale shtesë nga amerikanët dosjet “përvëluese” në SPAK

Joe Biden fut në ankth politikën shqiptare, pushtetarët e
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri gjatë Luftës së Dytë Botërore dhe çfarë i ka shkruar në një raport Uashingtonit në shtator 1944 për shqiptarët

Muharrem Xhafa: Ja kush ka qenë njeriu i besuar i CIA në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka rezervuar moti për ditët e para të Dhjetorit (TABELAT)

Shqipëria do pushtohet nga dimri i acartë, ja çfarë ka
x
BREAKING NEWS

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia tronditet nga një skandal spiunazhi si nëpër filma, zbulohet një ndërtesë plot me oficerë të inteligjencës sekrete të Kremlinit

“Gropa ruse” në zemër të Evropës, Suedia
x
BREAKING NEWS

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh incidenti në Tiranë, një personazh i njohur për mediat kërcënon diplomaten, truprojat e largojnë me shpejtësi

(VIDEO) "U kry... mos e fut aty"/ Ambasadores Yuri Kim i ndodh
x

Bota

Video/ “Çmendet” 27-vjeçari, përdor fëmijën e tij si mburojë në përballje me policët

Video/ “Çmendet” 27-vjeçari, përdor

Pamjet nga një kamerë e trupit të policisë amerikane tregojnë momentin tronditës që një burrë përdor foshnjën e tij si mburojë njerëzore për të parandaluar arrestimin e tij.

Pamjet vijnë nga oficerët e policisë së qarkut Flagler pas një përplasjeje mes Brandon Matthew Douglas Leohner dhe oficerëve që tentonin arrestimin e tij.

27-vjeçari mund të shihet duke mbajtur fëmijën e tij të mitur në gjoks, ndërsa ishte në një restorant të ushqimit të shpejtë.

Oficerët e ndoqën Leohnerin pasi ai dyshohet se rrëmbeu fëmijën e tij dhe voziti nëpër rrugët në Palm Coast të Floridës me fëmijën në prehër.

Policia u thirr rreth orës 18:00 të datës 27 shtator, pasi mori telefonata në lidhje me një rrëmbim të mundshëm të një 1-vjeçari.

Menjëherë pas kësaj, policia lokale gjeti një shofer duke vozitur në mënyrë të pakujdesshme dhe duke u futur me shpejtësi në trafikun përballë.

Ndërsa oficerët u përpoqën të ndalonin shoferin, ai u largua me shpejtësi me policët në ndjekje. Oficerët e policisë më pas ishin në gjendje të përballeshin me burrin në një parking të McDonald's, ku Leohner doli nga automjeti i tij duke e shtrënguar foshnjën pranë tij.

Pamjet e kamerës tregojnë një Leohner të acaruar duke qëndruar pranë dritares së makinës duke shtrënguar fëmijën, ndërsa oficerët vazhdimisht i bëjnë thirrje atij që ta ulë fëmijën.

Ndërsa një oficer nis me sukses taserin e tij duke goditur Leohnerin, oficerë të tjerë nxitojnë për ta larguar fëmijën me siguri ndërsa foshnja thërret "Dada".

Pamjet përfundojnë me Leohner që përpiqet të arratiset përpara se të fiksohet në tokë nga oficerët që përdorin K-9 për ta nënshtruar.

 

Më të lexuarat