BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në tragjedi, 24-vjeçari vrau nënën 4 ditë pasi u rikthyen në Shqipëri

Detaje të reja nga ngjarja në Përmet/ Pushimet kthehen në
x
BREAKING NEWS

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes
x
BREAKING NEWS

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen e konfliktit dhe i kërkojnë Vuçiçit të ulë tensionet

Shtëpia e Bardhë përshëndet Albin Kurtin për zgjidhjen
x
BREAKING NEWS

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë, çfarë misteri fsheh vizita e tij?

Udhëtimi sekret i shefit të CIA-s në Kinë,
x
BREAKING NEWS

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e tij

Tronditëse në Përmet, 24-vjeçari vret nënën e
x
BREAKING NEWS

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit, kinezët provokojnë amerikanët

Shmanget konflikti i shekullit, tension në ngushticën e Tajvanit,
x
BREAKING NEWS

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin

Joe Biden nënshkruan marrëveshjen e borxhit, SHBA shmang falimentimin
x
BREAKING NEWS

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar

Aksident me vdekje/ Përplasen dy makina, policia del me njoftimin zyrtar
x

Bota

VIDEO/ ‘Çmendet’ turisti në Venecia, hidhet nga 12 metra në kanalin ujor vetëm me të mbathura

VIDEO/ ‘Çmendet’ turisti në Venecia, hidhet nga 12 metra

Një djalë i ri në dukje ‘normal’ është ngjitur dje në çatinë e një ndertese karakteristike në Venecia dhe i veshur vetëm në të mbathura, u filmua duke u hedhur në ujin poshtë saj me një stil të frikshëm të përplasjes me bark

Turisti anormal që u hodh në ujë nga ndërtesa 4-katëshe e Venecias ka tërbuar kryebashkiakun e qytetit qe eshte  pjesë e trashëgimisë kulturore botërore.

“Këtij duhet t’i japim një çertifikatë budallai, madje edhe disa shkelma nga prapa”, shkruante  kryebashkiaku Luigi Brugnaro në lidhje me incidentin pa shije.

Ai vijonte më tej: “Po përpiqemi ta identifikojnë dhe ta ndalojmë për të ngritur akuzat, si atë, dhe idiotin që regjistronte videon për rrjetet sociale”.

“Njerëz që rrezikojnë jetën për disa ‘like’ dhe mësojnë dhe të tjerët të bëjnë. Imagjinoni sikur një barkë të kishte kaluar aty poshtë”.Pak para se njeriu të hidhej, vendas që kalojnë aty dëgjohet që i thotë: “Jo, mos e bëj!”.

Burri ishte me fat që shpëtoi shëndoshë pasi niveli i ujit në kanalet e Venecias ka rënë ndjeshëm.

Por sjellje të tilla të padenja për qytetin e famshëm kulturor, janë vërejtur dhe më parë nga njerëz të paditur e të etur për vëmendje, siç ndodhi vjet me dy turistë amerikanë që u zhveshën dhe u futën në ujë në zonën rezidenciale të Castello.