BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Bota

VIDEO/ ‘Çmenduri’ në restorantin e Nusretit, kamarierët nxjerrin me dhunë vegjetarianët, nuk do ta besoni arsyen

VIDEO/ ‘Çmenduri’ në restorantin e Nusretit,

Tetë anëtarë të grupit të të drejtave të kafshëve Animal Rebellion hynë në restorantin luksoz Nusr-Et në qendër të Londrës të shtunën rreth orës 18:00, u ulën në tavolina që ishin rezervuar më parë dhe bënë thirrje për një kalim në një sistem ushqimor me bazë bimore, shkruan The Telegraph.

Kuzhinieri turk Nusret Gökçe, i njohur me pseudonimin “Salt Bae”, është pronar i restorantit të përmendur në lagjen elitë të Londrës Knightsbridge. Gökçe është i famshëm në të gjithë botën për kriposjen teatrale të mishit. Ai fitoi famë botërore për herë të parë në janar 2017 dhe ndërkohë u bë meme. Gökçe është pronar i zinxhirit të restoranteve Nusr-Et.

"Restorante si ky janë tregues i një sistemi të shkatërruar. Ndërsa dy milionë njerëz në Mbretërinë e Bashkuar mbështeten në dhurimet e ushqimit, kuzhinierët me ndikim po shesin biftekët e veshur me ar për më shumë se 1000 paund. Biftekët dhe mishrat e tjerë të kuq kanë ndikimin më të madh në mjedis. "tha 20-vjeçari. student Ben Thomas .

Disa javë më parë, aktivistët kryen një diversion të ngjashëm në restorantin e respektuar të shefit të famshëm Gordon Ramsay në lagjen e famshme londineze të Chelsea.