BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Bota

Video/ Moska në festë, koncert me muzikë ‘pop’ për aneksimin e territoreve ukrainase, ja çfarë paralajmëron Putin

Video/ Moska në festë, koncert me muzikë ‘pop’

Një koncert televiziv pop është mbajtur në Sheshin e Kuq të Moskës për të festuar aneksimin rus të katër rajoneve të Ukrainës.

Koncerti, i mbajtur nën hijen e mureve të Kremlinit me shtyllat shumëngjyrëshe të Katedrales së Shën Vasilit të shekullit të 16-të si sfond, po zhvillohet pasi Presidenti Vladimir Putin nënshkroi “traktatet e anëtarësimit” që zyrtarizojnë aneksimin e paligjshëm të territoreve ukrainase, shkruan The Guardian.

Mattheë Luxmoore i Ëall Street Journal shkruan se aktori rus, Ivan Okhlobystin, me sa duket e kanalizoi Hitlerin dhe bëri thirrje për një “luftë të shenjtë” ndërsa ishte në skenë.

Më të lexuarat