BREAKING NEWS

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me presidentin amerikan Joe Biden në SHBA, çfarë u diskutua

Kreu i Shtetit, Bajram Begaj takim ‘kokë më kokë’ me
x
BREAKING NEWS

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika, Lindita Nikolla e fut Sali Berishën nga dritarja nëpërmjet karremit Bardhi, kryetarja e Kuvendit “kamikaze” anti-SHBA e “Trekëndëshit të Bermudës” dhe ortakërisë së Zenit

Amerikanët e përzunë me “shkelma” nga politika,
x
BREAKING NEWS

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes “Berisha”, në skaner pasuritë e fëmijëve, dhëndri,  aferat “Partizani”, “CEZ-DIA” dhe “Gërdeci”, zbardhen kabllogramet amerikane

SPAK në oborrin e “non gratës”, ja si SHBA i ka qepur
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali Berisha po sulmon prokuroren ‘e hekurt’ Enkeleda Millonai që po i heton dhëndrin për pastrim parash dhe skema që po ndjek Ilir Meta për të shpëtuar nga prangat e SPAK

Spartak Ngjela paralajmëron lajme “bombastike”: Ja pse Sali
x
BREAKING NEWS

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen, si e vendosi të gjithë shtetin në shërbim të bizneseve të tij, nga falja e tokave private dhe shtetërore, tenderët,  te pista e helikopterit dhe hangar për avion privat

Ja të gjitha dhuratat e kryeministrit Rama për oligarkun Samir Manen,
x
BREAKING NEWS

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën “Rama-McGonigal”, ja si skandali mund të shkaktojë tërmet në Tiranë dhe Uashington, Robert Papa zbardh të rejat e fundit

Kongresi amerikan thellon hetimet për aferën
x
BREAKING NEWS

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën të qartë Berishës: Nuk ndryshojmë qëndrim për “non-gratat”, nxisim aktorët të shqyrtojnë me kujdes angazhimet në parti

Përplasjet për kreun e grupit PD, Ambasada Amerikane ia bën
x
BREAKING NEWS

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë indeksim me 8.6 për qind nga 1 tetori, Ministria e Financave dhe Instituti i Sigurimeve Shoqërore zbardhin detajet

Miratohet rritja e pensioneve, 767 mijë persona përfitojnë
x

Bota

VIDEO/ Moska nuk ndalet, aeroplani luftarak rus shënjestron dy bombardues amerikanë mbi Detin Baltik

VIDEO/ Moska nuk ndalet, aeroplani luftarak rus shënjestron dy bombardues

Pamjet që shikoni më sipër janë momenti kur një aeroplan luftarak rus tenton të mbërthejë gjatë kursit dy bombardues amerikan që bartin armë bërthamore, ndërsa ishin duke fluturuar mbi Detin Baltik.

Përmes një prononcimi për mediet, ministri rus i Mbrojtjes ka sqaruar se aeroplani i tyre Su-35 ishte “takuar” me dy bombarduesit amerikan B-52 që po fluturonin “në drejtim të kufirit rus”, por këto pretendime janë mohuar në mënyrë kategorike nga Uashingtoni.

Bëhet fjalë për Tupolev Tu-95 MS që kanë aftësi të bartin armë bërthamore,kurse Moska pretendon se ata rregullisht fluturojnë mbi ujërat ndërkombëtare në Arktik, Atlantik dhe Paqësor.

Interceptimi i luftarakëve amerikane dhe atyre ruse është bërë i shpeshtë kohëve të fundit. Disa ditë më parë dy aeroplanë luftarakë rusë rrëzuan një dron të ushtrisë amerikane. Në fillim Moska e mohoi duke thënë se nuk ka pasur kontakt fizik mes tyre, por Uashingtoni publikoi pamjet për të dëshmuar të kundërtën.
Në materialin filmik shihej sesi aeroplani rus fillimisht i hedhë karburant sipër dronit, dhe më pas e godet me bisht në helikë – duke e detyruar operatorin e dronit ta rrëzojë në ujë.