BREAKING NEWS

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj për Bashkinë e Tiranës, ma ka kërkuar baza

Deklarata e fortë e ish-deputetit demokrat: I gatshëm të kandidoj
x
BREAKING NEWS

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e naftës dhe benzinës

Tronditet tregu, bordi çon në stratosferë çmimin e
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek Avdylajt?”/ Zhdukja e Ervis Martinajt, RENEA zbarkon në këtë qytet

Çfarë po ndodh? “Hyri për herë të fundit tek
x
BREAKING NEWS

Kërcet arma në Shkodër

Kërcet arma në Shkodër
x
BREAKING NEWS

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për Lefter Kokën dhe tre zyrtarëve të tjerë të arrestuar për aferën e inceneratorëve

Kërkuan lirimin nga qelia, gjykata e Lartë merr vendimin për
x
BREAKING NEWS

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me kallashnikov dhe vrasin gjysmën e lokalit”/ Eksperti i kriminalistikës bën paralajmërimin e fortë: Është rritur profesionalizmi, nga 2012 e deri tani...

“Nuk kemi më kriminelë që shtrijnë dorën me
x
BREAKING NEWS

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë së Shtetit”/ Ish-drejtuesi i policisë zbulon se kush i nxjerr fotot e të shumëkërkuarit Ervis Martinaj

“Bëhet për të tërhequr vëmendjen e Policisë
x
BREAKING NEWS

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i Lartë i Policisë së Shtetit zbulon si rekrutohen vrasësit me pagesë

“Fillimisht i japin makinën për...” Ish-drejtuesi i
x

Bota

Video/ Moska ‘pushtohet’ nga tymi dhe flakët, çfarë ndodhi në njësinë ushtarake?

Video/ Moska ‘pushtohet’ nga tymi dhe flakët, çfarë

Zyra qendrore e Ministrisë së Emergjencave të rajonit të Moskës ka njoftuar se një zjarr ka shpërthyer në një njësi ushtarake në Dolgoprudny, afër Moskës.

“Në momentin e mbërritjes së grupit të parë të zjarrfikësve dhe shpëtimtarëve, tym i dendur dilte nga çatia e një ndërtese”, thuhet në deklaratën e ministrisë. Nuk ka raportime për të lënduar, zjarri është shuar, tha ministria. Zjarri është përhapur në një sipërfaqe prej 1200 metrash katrorë.

Kanali Telegram Baza ka shkruar se një ndërtesë prej druri, e cila shërbente si kazermë, ka marrë flakë. Sipas kanalit në fjalë, në ndërtesë ka pasur materiale dhe staf dhe të gjithë sipas informacioneve të para janë evakuuar.

Siç thekson gazeta Kommersant bazuar në foton satelitore, në ambientet përballë shtëpisë numër 33 në rrugën Vastochnaya në Dolgoprudny, ku ndodhet njësia ushtarake me numër 52116, ka pajisje ushtarake.

Që nga fillimi i luftës ka pasur dhjetëra raportime për zjarrvënie të zyrave të rekrutimit në qytete të ndryshme ruse.