BREAKING NEWS

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i fuqishëm nga Yuri Kim

SPAK sekuestron pasuritë e Adriatik Llallës, vjen paralajmërimi i
x

Bota

VIDEO/ Pamje të frikshme të uraganit Zeta, valë më të larta se 15 metra dhe shpejtësia e erës 115 mph

VIDEO/ Pamje të frikshme të uraganit Zeta, valë më të

Mbrëmjen e së mërkurës uragani Zeta ka përfshirë juglindjen e Luizianës.Zeta bëri zbarkimin me erëra 110 mph (177 km/h) dhe do të kishte qenë një stuhi e Kategorisë 3 me erëra 115 mph.

Sipas mediave të huaja ka qenë platforma në Gjirin e Meksikës që ka regjistruar shpejtësinë e erës dhe valët.

Kështu, një platformë në jug të Luizianës në Gjirin e Meksikës tregoi shpejtësi të erës me 150 mph dhe valë më të larta se 15 metra.

Zeta është stuhia e 11-të me këtë emër që godet Shtetet e Bashkuara këtë sezon dhe është stuhia e pestë me këtë emër që bën zbarkimin në Luiziana këtë sezon uraganesh, i cili zyrtarisht nuk përfundon deri më 30 nëntor.

Më të lexuarat